ZabiegCena
Lifting wolumetryczny Voluma (2ml)2200 – 3500 zł
Bruzdy nosowo- wargowe1200 – 3000 zł
Dolina łez1200 – 3000 zł
Lwia zmarszczka1200 – 3000 zł
Zmarszczki wokół ust1200 – 3000 zł
Zmarszczki marionetki1200 – 3000 zł
Wypełnianie opadających kącików ust1200 – 3000 zł
Powiększanie, korekta kształtu ust1200 – 3000 zł
Korekta kształtu nosa1200 – 3000 zł
Rozpuszczanie kwasu hialuronowego- hialuronidaza500 zł
dolina lez dermedik 1300×680

Spis treści

Dolina łez – zabieg wypełniania bruzd pod oczami

Od jakiegoś czasu Twoja twarz wygląda na bardziej zmęczoną? Mimo radości nie widać już tego błysku w oku? Twoje oczy wciąż są podkrążone? Proponujemy zabiegi, które pomogą wypełnić tzw. “dolinę łez”. ​

Z wiekiem skóra pod oczami wraz z naturalnym procesem starzenia poprzez spowolnioną produkcje kolagenu i elastyny skóra staję się wiotka i mniej elastyczna a naturalna tkanka tłuszczowa zanika. Wraz z upływem czasu twarz lekko się zapada w tym dolina łez i część policzków. „Dolina łez” to miejsce, w którym skóra zapada się pod okiem, w obrębie oczodołu, przechodząc przy tym skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od zlokalizowanego wewnątrz kącika oka do środkowej części policzka, obrazując sposób płynięcia łez. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego, nadając przy tym bardzo smutny i zmęczony wyraz twarzy. Warto je zlikwidować a medycyna estetyczna posiada skuteczne środki.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu odżywienia okolicy oka lub zastosować wypełniacz na dolinę łez?

Nie ma jednej odpowiedzi. Zabieg można wykonać w każdym momencie życia. Zabiegi dedykowane są dla kobiet i dla mężczyzn u których widać już pierwsze oznaki “doliny łez” czyli zagłębień pod oczami oraz w celu zapobiegania powstawania tego zjawiska. Czasami jednak zwykła pielęgnacja nie wystarczy i musimy sięgnąć po metody bardziej zaawansowane technologicznie.
 
Przyczyny powstawania doliny łez to:
 
  • zapadnięta skóra pod oczami,
  • zwiotczałe mięśnie w tym obszarze,
  • zanik tkanki tłuszczowej
  • szybkie starzenie się skóry,
  • niekorzystna zmiana wyglądu,
  • predyspozycje genetyczne.

Dolina łez - który zabieg jest najlepszy?

Zabiegi proponowane przez naszą klinikę w sposób bardziej i mniej inwazyjny pozwalają pozbyć się zmarszczek, usunąć sińce i doły pod oczami co w efekcie przyczynia się do zagęszczenia i ujędrnienia skóry pod oczami.
 
Polecane zabiegi w Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik:
 

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Posiadamy spektrum rozwiązań jednym z nich jest wypełnienie doliny łez poprzez podanie kwasu hialuronowego, który zmniejsza worki i sińce pod oczami a także likwiduje zmarszczki. Skóra wokół oczu staję się wygładzona, powieki dolne zostają skorygowane co zmienia wygląd twarzy.

Lekarz podczas konsultacji dobiera odpowiedni preparat dostosowany indywidualnie do pacjenta jego skóry i efektu jaki chcemy osiągnąć. W Dermedik zawsze używamy preparatów najwyższej klasy, uznanych na całym świecie i specjalnie dostosowanych do wrażliwej okolicy oka.

Teosyal Redensity II renomowany na całym świecie preparat o żelowej formule zawierający delikatnie usieciowany kwas hialuronowy. To produkt 3 w 1.
W swoim składzie zawiera optymalnie dobrane stężenie kwasu hialuronowego oraz kompleks odnawiający skórę w tym antyoksydanty, które spowalniają starzenie się tkanek jak również aminokwasy, które w sposób naturalny zwiększają namnażanie się nowych włókien kolagenu i elastyny oraz lidokainę. Redensity II jest żelem z potwierdzonymi badaniami klinicznymi, który na tle innych wypełniaczy, charakteryzuje się pełną kontrolą rozmieszczenia produktu. Jego lekka konsystencja nie prowokuje do powstawania obrzęków i nie obciąża wrażliwej okolicy oka. Preparat jest specjalnie dedykowany do likwidacji cieni pod oczami, wypełniania delikatnych powierzchniowych zmarszczek oraz do likwidacji doliny łez.
 
Stylage M swoje znakomite efekty zawdzięcza połączeniu dwóch składników. Pierwszy z nich to silnie usieciowany kwas hialuronowy, który sprawia, że efekty użycia preparatu widoczne są przez długi czas oraz drugiemu składnikowi jakim jest mannitol, naturalnie występujący organiczny związek chemiczny, który minimalizuje występowanie siniaków i obrzęków po zabiegu.
Redensity II w Dermedik
Stylage M w Dermedik

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Czas zabiegu
1,5 godziny
Zalecana ilość zabiegów: 3
Znieczulenie?
tak
Częstotliwość zabiegów
co 6-8 tygodni
Cena
2 200 pln za 1 ampułkę

Wskazania do zabiegu

długotwałe ujędrnienie i rozświetlenie skóry twarzy
regeneracja okolicy oka
siateczkowe zmarszczki
trwałe napięcie i odżywenie skóry

Efekty po zabiegu

nawilżenie i ujędrnienie skóry
zniwelowanie wiotkości
uzupełnienie zagłębienia daje efekt wypoczętej i odmłodzonej twarzy
uzupełnienie zagłębienia daje efekt wypoczętej i odmłodzonej twarzy

Przeciwskazania

ciąża
karmienie piersią
choroby układu odpornościowego
stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Przed zabiegiem

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest leczoną okolicę za pomocą bardzo cienkiej igły lub mikrokaniuli. Zabieg trwa ok. 20 minut.

Po zabiegu

  • należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium)
  • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

Efekt zabiegu

Zastosowanie preparatu daje natychmiastowy efekt. Po 3 do 4 tygodni obserwujemy efekt końcowy. Czasami zalecany jest 2-gi zabieg, szczególnie u starszych pacjentów, gdzie dolina łez jest bardziej widoczna a skóra wiotka. Efekt utrzymuje się 12-18 miesięcy. O długości utrzymanego efektu decyduje wiele czynników takich jak: wiek pacjenta, tryb życia, ogólna kondycja.

Efekty uboczne

U niektórych pacjentów mogą pojawić się drobne siniaczki, które znikają w przeciągu kilku dni, a które można od razu zatuszować makijażem.

Zabiegi wykonują

  • Dr n.med. Zbigniew Plewa – szkoleniowiec doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej.
  • Dr Filip Reś – doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej.

Ile kosztuje zabieg doliny łez?

Cena zabiegu poddana jest w cenniku, na konsultacji lekarz podaje ostateczną cenę w zależności od użytego wypełniacza i ilości użytego preparatu.

Efekty przed i po zabiegu wypełniania doliny łez

dolina łez
Dolina łez
dolina łez

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.