Szukaj
Szukaj

3 zabiegi na opadające powieki, który jest najlepszy dla Ciebie?

Oczywiste jest, że powieki odgrywają kluczową rolę w wyglądzie twarzy, a ich opadanie może wpłynąć na naszą estetykę. W artykule na blogu kliniki medycyny estetycznej Dermedik skupimy się na trzech różnych metodach radzenia sobie z opadającymi powiekami. 

Opadanie powiek to powszechny problem, który może dotyczyć osób w każdym wieku.  Opadanie powiek może być spowodowane wiekiem, ponieważ wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i staje się cieńsza. Może być również spowodowane genetyką.

Inne czynniki, które mogą przyczynić się do opadania powiek,  to otyłość, niedożywienie lub choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroby tarczycy. Opadanie powiek może mieć wpływ na widzenie, ponieważ może blokować światło docierające do oka.

powikłania po blefaroplastyce, jak się przygotować

Spis treści

Jak można podnieść powieki bez operacji?

Podniesienie powiek bez konieczności przeprowadzania operacji jest możliwe dzięki różnym nieinwazyjnym i mniej inwazyjnym zabiegom oraz technikom. Zabiegi te wykorzystują różne techniki, takie jak stymulacja produkcji kolagenu, wypełnianie skóry lub poprawa krążenia. Oprócz zabiegów, na wygląd powiek mogą wpływać również inne czynniki, takie jak odpowiednia pielęgnacja skóry i zdrowy styl życia. 

Do metod nieinwazyjnych i mniej inwazyjnych należą:

  • zabiegi wykorzystujące fale radiowe lub laser – powodują obkurczenie skóry i mięśni, co może skutkować delikatnym podniesieniem powiek;
  • iniekcje z kwasem hialuronowym – wypełniają i uniosą skórę, co może pomóc w redukcji opadających powiek i cieni pod oczami;
  • masaże i ćwiczenia – pomagają w wzmocnieniu tkanek i poprawieniu ich elastyczności;
  • pielęgnacja skóry – odpowiednia dieta, nawilżanie i ochrona przed słońcem.

Jaki zabieg najlepszy na opadające powieki?

Opadające powieki to problem, z którym wielu ludzi zmaga się z upływem czasu. Delikatna skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na utratę jędrności i elastyczności, co może prowadzić do niekorzystnych zmian w wyglądzie. Chociaż tradycyjna blefaroplastyka (operacyjne podniesienie powiek) była przez wiele lat jedyną skuteczną opcją, na szczęście dzisiaj istnieje wiele nieinwazyjnych i mniej inwazyjnych rozwiązań, które pozwalają podnieść powieki bez konieczności przeprowadzania operacji.

W tym artykule przyjrzymy się trzem popularnym metodom, które mogą pomóc w poprawie wyglądu opadających powiek: blefaroplastyce, zabiegowi Vector Lift – laserowemu liftingowi powiek oraz zabiegowi Plasma IQ plasmą na powieki. Dzięki zdobyczom medycyny estetycznej i technologii możesz odzyskać młodszy wygląd i pewność siebie, bez potrzeby długotrwałego okresu rekonwalescencji związanego z tradycyjnymi operacjami. Dowiedz się, który z tych zabiegów może być najlepszy dla Ciebie i jakie korzyści mogą przynieść. 

jakie są objawy opadającej powieki? jaki jest koszt zabiegu na opadającą powiekę

Blefarolplastyka - co to jest?

Blefaroplastyka, inaczej znana jako chirurgia powiek lub korekta powiek to zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wyglądu powiek, zarówno górnych, jak i dolnych. Jest to procedura, która może znacznie odmienić wygląd oczu i twarzy jako całości. 

Blefaroplastyka to zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego. Polega na usunięciu nadmiaru skóry i/lub tłuszczu z obszaru powiek, w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg przeważnie wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od zakresu operacji.

Blefaroplastyka jest często wybierana przez osoby z opadającymi powiekami, workami pod oczami, nadmiernym fałdem skóry lub wyraźnymi zmarszczkami na powiekach. Zabieg ten jest polecany również pacjentom, którzy doświadczają ograniczeń widzenia z powodu obwisłej skóry powiek. Może nie być odpowiednia dla osób z pewnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby oczu, problemy z układem krwionośnym lub ogólnymi stanami zdrowia, które mogą wpłynąć na proces gojenia. Warto konsultować się z chirurgiem plastycznym, aby dowiedzieć się, czy jest się odpowiednim kandydatem do tego zabiegu.

Zabieg korekty powiek może znacząco odmienić wygląd oczu i twarzy, poprawiając samopoczucie pacjenta. Efektem zabiegu jest bardziej młodzieńczy i wypoczęty wygląd. Pacjenci zazwyczaj doświadczają zwiększonej pewności siebie i satysfakcji z efektów zabiegu.

Vector lift - laserowy lifting powiek

Vector Lift to nowoczesna i innowacyjna metoda laserowego liftingu powiek. Jest to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje energię lasera do napinania skóry wokół oczu, eliminując nadmiar skóry i poprawiając jej elastyczność. Zabieg ten polega na aplikacji lasera na obszarze powiek. Laser emituje energię cieplną, która dociera do głębszych warstw skóry, stymulując produkcję kolagenu. Procedura jest zazwyczaj bezbolesna lub wywołuje minimalny dyskomfort, dlatego często nie wymaga znieczulenia.

Laserowy lifting powiek może dostarczyć wiele korzyści, w tym poprawę napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek, uniesienie opadających powiek i odmłodzenie wyglądu oczu. Efekty zabiegu są zazwyczaj widoczne po kilku sesjach, a pacjenci cieszą się naturalnym i długotrwałym efektem.

Vector Lift to zabieg o minimalnym czasie rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności niemal od razu po zabiegu. Nie wymaga to długotrwałego okresu rekonwalescencji, co jest jednym z głównych atutów tej metody

Jakie są wskazania do laserowego liftingu powiek?

Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg laserowego liftingu powiek jest odpowiedni dla Ciebie, zastanów się nad kilkoma kwestiami. To, co sprawia, że ta metoda jest atrakcyjna, to jej wszechstronność i skuteczność. Głównym wskazaniem jest obecność opadających powiek. Zabieg może skorygować zwiotczenie skóry na powiekach górnych i dolnych, przywracając im młodszy wygląd. Jeśli borykasz się z widocznymi zmarszczkami i cieniami w okolicach oczu, laserowy lifting może pomóc poprawić ich wygląd. Zabieg ten oferuje szybszy okres rekonwalescencji w porównaniu do tradycyjnej blefaroplastyki. Możesz wrócić do codziennych czynności praktycznie od razu po zabiegu. Nie zapominaj, że indywidualna konsultacja z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej jest niezbędna, aby dokładnie ocenić Twoje potrzeby i dostosować zabieg do Twojego przypadku. 

Plasma IQ

Plasma IQ to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje energię plazmy do poprawy wyglądu powiek i obszarów wokół oczu. Jest to bezinwazyjna metoda, która cieszy się coraz większą popularnością w dziedzinie medycyny estetycznej.

Zabieg Plasma IQ polega na wykorzystaniu energii plazmy, która jest emitowana za pomocą specjalnej głowicy. Ta energia tworzy mikroskopijne uszkodzenia na powierzchni skóry, co pobudza proces gojenia i regeneracji tkanek. Procedura jest precyzyjna i kontrolowana, co pozwala na dokładne dostosowanie intensywności zabiegu do potrzeb pacjenta.

Plasma IQ jest szczególnie skutecznym rozwiązaniem dla osób z opadającymi powiekami, zmarszczkami wokół oczu, cieniami pod oczami oraz innymi problemami związanymi z obszarem okołookularowym.

Plasma IQ może przynieść wiele korzyści, w tym uniesienie opadających powiek, wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry oraz rozjaśnienie obszaru oczu. Efekty zabiegu są widoczne stopniowo, w miarę jak skóra się regeneruje. 

Rekonwalescencja po zabiegu Plasma IQ jest stosunkowo krótka. Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort przez kilka dni po zabiegu, ale zazwyczaj jest to znośne. Nie ma długotrwałego okresu rekonwalescencji, co pozwala pacjentom wrócić do swoich codziennych aktywności stosunkowo szybko.

Ile kosztujue zabieg na opadające powieki?

Cena zabiegu na opadające powieki zależy od rodzaju zabiegu czy jest to zabieg chirurgiczny czy z zakresu medycyny estetycznej. 

Koszt blefaroplastyki czyli korekty powiek waha się w przedziale od 3500 zł do 8000 zł.

Laserowy lifting powiek cena waha się w przedziale od 1300 zł do 4000 zł.

Cena zabiegu Plasma IQ to przedział od 500 zł do 2500 zł.

Wybór rodzaju zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. W przypadku niewielkich opadań powiek zabiegi niechirurgiczne mogą być wystarczające. W przypadku bardziej zaawansowanych opadań powiek konieczny może być zabieg chirurgiczny.

Czy opadanie powieki może być objawem choroby? Czy opadanie powieki może być dziedziczne? jakiego lekarza wybrać?

Gdzie można wykonać zabieg na opadającą powiekę?

Z perspektywy opadających powiek, prezentowaliśmy trzy różne metody, które mogą odmienić Twój wygląd, w tym zabiegi blefaroplastyki, Vector Lift – laserowego liftingu powiek i Plasma IQ – zabiegu plazmą na powieki, stanowią atrakcyjne opcje dla osób poszukujących sposobów na odmłodzenie i poprawę wyglądu oczu. Każda z tych metod ma swoje unikalne cechy i potencjalne korzyści. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i stanu zdrowia pacjenta. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej lub chirurgiem plastycznym, którzy pomogą dostosować plan leczenia do konkretnych potrzeb. Warto również pamiętać, że każdy zabieg wiąże się z okresem rekonwalescencji, dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć proces powrotu do zdrowia i pielęgnacji po zabiegu.

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej do zabiegu na opadającą powiekę?

Pamiętaj, że wybór najlepszej metody zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i stanu skóry. To dlatego zawsze zalecamy konsultację z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. To on pomoże Ci dokładnie ocenić stan Twoich powiek i doradzi najbardziej odpowiednią opcję.

Klinika medycyny estetycznej Dermedik oferuje wszystkie te trzy metody, a obecnie możesz skorzystać z naszych specjalnych promocji na te zabiegi. Nie czekaj – zadzwoń do nas i umów się na konsultację już dziś. Podkreśl swoje piękno i odzyskaj młodszy wygląd z naszą pomocą.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.