Cellulit - Twoje problemy są dla nas ważne

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Spis treści

Czym jest cellulit?

Cellulit, czyli  tzw. “skórka pomarańczowa”, jest to rodzaj tkanki tłuszczowej, która gromadzi się pod skórą. Jest ona twardsza niż otaczająca ją tkanka tłuszczowa i powoduje, że skóra wygląda na “pomarszczoną”. Cellulit to stan, który wpływa na wygląd skóry, powodując, że nie jest już gładka i jędrna a wgłębienia lub grudki widoczne są gołym okiem. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Chociaż nie jest to stan chorobowy, może być nieestetyczny i powodować zakłopotanie, szczególnie latem, kiedy odkrywamy więcej ciała. Dotyczy kobiet w każdym wieku, często niezależnie od wieku, wagi a nawet aktywności fizycznej.

Skąd się bierze cellulit?

Jego występowanie wiąże się z nadmiarem estrogenów w organizmie, który prowadzi do zniekształcenia tkanki tłuszczowej, która widoczna jest pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Dodatkowym powodem powstawania cellulitu jest również zaburzenie mikrokrążenia, gdy toksyny nie są wydalane prawidłowo z organizmu, pod skórą gromadzi się za dużo wody i tłuszczu.

Jak usunąć cellulit?

Cellulit może być trudny do usunięcia, ale istnieją pewne zabiegi, które mogą pomóc.  W Dermedik w Krakowie usuniesz cellulit i wymodelujesz ciało a Twoja skóra zyska upragnioną jędrność i gładkość. Od ponad 10 lat pomagamy naszym klientom w Krakowie usunąć cellulit, wykorzystujemy do tego najlepszej klasy sprzęt i doświadczenie. W Dermedik zapewniamy najskuteczniejsze rozwiązania, których efekty widoczne są już od pierwszego zabiegu. Dzięki nam znowu poczujesz się pięknie i atrakcyjnie.

Jakie zabiegi są najlepsze na cellulit?

Najpopularniejsze zabiegi usuwania cellulitu to Endermologia lub Iconne czyli drenaż limfatyczny i masaż antycellulitowy, ONDA, karboksyterapia, fala uderzeniowa STORZ,  liposukcja utradźwiękowa, czy też lipoliza . Zabiegi te działają poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu lub spowolnienie jej produkcji. W przypadku lipolizy iniekcyjnej, kosmetolog wykonują serię małych nakłuć w obszarze dotkniętym cellulitem, co pozwala wprowadzić preparat bezpośrednio w miejsce objęte cellulitem.

Które zabiegi na cellulit są najlepsze?

Dostępnych jest kilka zabiegów zmniejszających widoczność cellulitu. Należą do nich masaże i radiofrekwencja. Jednak najskuteczniejszym sposobem leczenia jest laseroterapia. Laseroterapia działa poprzez ogrzewanie tkanki pod skórą, powodując kurczenie się włókien kolagenowych. Prowadzi to do napięcia skóry i redukcji cellulitu. Jeżeli jesteś zainteresowany usuwaniem cellulitu w Krakowie, to powinieneś skontaktować się z Kliniką Dermedik. Jesteśmy w stanie doradzić Ci najlepszy sposób leczenia dobrany dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Poniżej TOP 10 zabiegów na cellulit w Dermedik. 

D-ACTOR® Storz Medical

D-ACTOR® to najnowsze urządzenie szwajcarskiej firmy Storz Medical wykorzystujące technologię fali akustycznej (RSW) w zabiegach medycyny estetycznej i fizjoterapii. Ponieważ fala akustyczna stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

  • FIRMA STORZ JEST TWÓRCĄ TECHNOLOGII FALI AKUSTYCZNEJ
  • SKUTECZNA TERAPIA W REDUKCJI ZAAWANSOWANEGO, ZWŁÓKNIAŁEGO CELLULITU I ZBITEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ
  • ZABIEGI MOŻNA ŁĄCZYĆ Z ENDERMOLOGIE DLA ZWIĘKSZENIA EFEKTU TERAPEUTYCZNEGO ( w Dermedik pracujemy na najnowszej endermologii LPG Alliance)
  • INTENSYWNA, NATURALNA TERAPIA

ONDA redukcja tkanki tłuszczowej

Technologia wykorzystująca unikalne mikrofale Coolwaves™, które selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji. Działa w trzech zakresach:
ODCHUDZANIE, LIKWIDACJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ Coolwaves™ działają głęboko i precyzyjnie na membrany komórek tłuszczowych, prowadząc do ich rozbicia, a następnie usunięcia z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Należy pamiętać, że w miejscu usuniętych komórek tłuszczowych nie powstaną nowe.
• LIKWIDACJA CELLULITU dzięki specjalnej głowicy działającej płycej na tkanki, możliwe jest skuteczne rozbijanie cellulitu. Mikrofale idealnie działają na głęboką i płytką skórkę pomarańczową. Efekty widoczne są od razu po zabiegu.
UJĘDRNIENIE SKÓRY mikrofale emitowane przez technologię ONDA wywołują skurcz włókien kolagenowych oraz stymulują produkcję nowego kolagenu, prowadząc do ujędrnienia i odmłodzenia skóry

Dermapen Mezoterapia Mikroigłowa

Dermapen. Alternatywa laserów frakcyjnych.

Rewolucyjne urządzenie na zawsze zmieni Twoje postrzeganie zabiegów mezoterapii.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej

Zabieg wykonywany jest urządzeniem, które wykonuje automatycznie mikro nakłucia, za pomocą niezwykle cienkich igiełek. Dzięki mikro nakłuciom zwiększa się wchłanialność składników aktywnych w głąb skóry. Co najważniejsze – nawet bez użycia dodatkowych składników stymulujemy syntezę i odbudowę kolagenu.

Terapia wykonywana przy użyciu urządzenia jest zdecydowanie bardziej komfortowa dla pacjenta, ponieważ precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

Zabiegi wyszczuplające Icoone

ICOONE stanowi najnowsze osiągnięcie w metodach stymulacji skóry i wyznacza nową definicję piękna. W wyniku jego działania skóra otrzymuje pełne 1180 mikrostymulacji na każdy dm2.

Endermologia® LPG Alliance

Innowacyjne zabiegi endermologii pozwalają pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę i odzyskać sprężystość. Opierają się one na masażu, stymulującym określone partie ciała w taki sposób, aby je pobudzić, uruchamiając procesy biochemiczne.

Accent Ultra V Alma-Liposukcja ultradźwiękowa

Selektywna liposukcja ultradźwiękowa Accent Ultra V Shape – urządzenie na miarę XXI wieku

Bezpieczny, bezbolesny zabieg redukujący tkankę tłuszczową.

Moduł emitujący ultradźwięki efektywnie i selektywnie działa na błony komórek tłuszczowych, uszkadzając je. Tym samym zawartość komórek tłuszczowych zostaje uwolniona, a następnie usunięta za pomocą procesów fizjologicznych, poprzez układ limfatyczny, układ krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa – zabieg medycyny estetycznej,  którego celem jest poprawa kondycji oraz wyglądu  skóry i włosów.

Lipofilling – Reimplantacja tkanki tłuszczowej, lipotransfer, Puregraft

Liposukcja ultradźwiękowa to nowoczesny i bezinwazyjny zabieg redukujący złogi tłuszczu i cellulit znajdujące się w miejscach takich jak: brzuch, uda, talia, biodra, ręce.

Podczas tego zabiegu na komórki tłuszczowe działa kawitacja ultradźwiękowa, która rozbija komórki tłuszczowe i przekształca je w emulsję. W pierwszym etapie liposukcji ultradźwiękowej (oddziaływania na cellulit i usuwania tkanki tłuszczowej) ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się stopniowo kurczyć, wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczu, redukując w ten sposób ich ilość.

Liposukcja ultradźwiękowa Accent Alma Lasers

REIMPLANTACJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Jak się okazuje, współczesna medycyna potrafi w bardzo właściwy sposób spożytkować nadmiar tkanki tłuszczowej człowieka. Zabieg taki nazywamy lipofillingiem. Wykorzystuje on specjalnie spreparowaną tkankę tłuszczową między innymi do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki i ujędrniania piersi.

Laser Fotona – TS TightSculpting™ lipoliza laserowa

FOTONA TS TightSculpting™ – Połączona terapia laserami Nd:YAG i Er:YAG w nieinwazyjnym przezskórnym modelowaniu ciała i redukcji tkanki tłuszczowej.

Metoda bazująca na synergicznym połączeniu pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG) podczas jednej sesji. Dlaczego dwa lasery? Ponieważ uzupełniające się długości światła redukują ostatecznie tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniają skórę.

ALIDYA – cellulit

ALIDYA– nowy preparat przeznaczony do leczenia i profilaktyki cellulitu. Sama jego nazwa pochodzi od Anti LipoDystrophic Agents. Preparat jest materiałem medycznym III klasy CE.

Wynalazcą preparatu jest Profesor Pasquale Motolese, twórca preparatu Aqualyx oraz protokołu intralipoterapii.

Carboxyterapia (karboksyterapia)

Bezbolesna karboksyterapia przy użyciu nowoczesnego urządzenia medycznego C.D.T. Evolution
Terapia dwutlenkiem węgla (nazwana także terapią z „cudownym gazem”), czyli inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu.

Nic dziwnego – ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie stała się szybko bardzo ważnym narzędziem w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.