Szukaj
Szukaj

Twoje problemy są dla nas ważne

Cellulit

Cellulit, potocznie zwany także „pomarańczową skórką”, jest efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej na ciele. Najczęściej dotyka takie strefy, jak: uda, brzuch, biodra czy ramiona. Cellulit upośledza krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance, co powoduje niedotlenienie komórek, przez co są one gorzej ukrwione.

Spis treści

Czym jest cellulit?

Cellulit, czyli  tzw. “skórka pomarańczowa”, jest to rodzaj tkanki tłuszczowej, która gromadzi się pod skórą. Jest ona twardsza niż otaczająca ją tkanka tłuszczowa i powoduje, że skóra wygląda na “pomarszczoną”. Cellulit to stan, który wpływa na wygląd skóry, powodując, że nie jest już gładka i jędrna a wgłębienia lub grudki widoczne są gołym okiem. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Chociaż nie jest to stan chorobowy, może być nieestetyczny i powodować zakłopotanie, szczególnie latem, kiedy odkrywamy więcej ciała. Dotyczy kobiet w każdym wieku, często niezależnie od wieku, wagi a nawet aktywności fizycznej.

Skąd się bierze cellulit?

Jego występowanie wiąże się z nadmiarem estrogenów w organizmie, który prowadzi do zniekształcenia tkanki tłuszczowej, która widoczna jest pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Dodatkowym powodem powstawania cellulitu jest również zaburzenie mikrokrążenia, gdy toksyny nie są wydalane prawidłowo z organizmu, pod skórą gromadzi się za dużo wody i tłuszczu.

Jak usunąć cellulit?

Cellulit może być trudny do usunięcia, ale istnieją pewne zabiegi, które mogą pomóc.  W Dermedik w Krakowie usuniesz cellulit i wymodelujesz ciało a Twoja skóra zyska upragnioną jędrność i gładkość. Od ponad 10 lat pomagamy naszym klientom w Krakowie usunąć cellulit, wykorzystujemy do tego najlepszej klasy sprzęt i doświadczenie. W Dermedik zapewniamy najskuteczniejsze rozwiązania, których efekty widoczne są już od pierwszego zabiegu. Dzięki nam znowu poczujesz się pięknie i atrakcyjnie.

Jakie zabiegi są najlepsze na cellulit?

Najpopularniejsze zabiegi usuwania cellulitu to Endermologia lub Iconne czyli drenaż limfatyczny i masaż antycellulitowy, ONDA, karboksyterapia, fala uderzeniowa STORZ,  liposukcja utradźwiękowa, czy też lipoliza . Zabiegi te działają poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu lub spowolnienie jej produkcji. W przypadku lipolizy iniekcyjnej, kosmetolog wykonują serię małych nakłuć w obszarze dotkniętym cellulitem, co pozwala wprowadzić preparat bezpośrednio w miejsce objęte cellulitem.

Które zabiegi na cellulit są najlepsze?

Dostępnych jest kilka zabiegów zmniejszających widoczność cellulitu. Należą do nich masaże i radiofrekwencja. Jednak najskuteczniejszym sposobem leczenia jest laseroterapia. Laseroterapia działa poprzez ogrzewanie tkanki pod skórą, powodując kurczenie się włókien kolagenowych. Prowadzi to do napięcia skóry i redukcji cellulitu. Jeżeli jesteś zainteresowany usuwaniem cellulitu w Krakowie, to powinieneś skontaktować się z Kliniką Dermedik. Jesteśmy w stanie doradzić Ci najlepszy sposób leczenia dobrany dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Poniżej TOP 10 zabiegów na cellulit w Dermedik. 

D-ACTOR® Storz Medical

Więcej

ONDA redukcja tkanki tłuszczowej

Więcej

Dermapen Mezoterapia Mikroigłowa

Więcej

Mezoterapia igłowa

Więcej

Liposukcja ultradźwiękowa Accent Alma Lasers

Więcej

ALIDYA – cellulit

Więcej

Endermologia® LPG Alliance

Więcej

Accent Ultra V Alma-Liposukcja ultradźwiękowa

Więcej

Laser Fotona – TS TightSculpting™ lipoliza laserowa

Więcej

Carboxyterapia (karboksyterapia)

Więcej

Zabiegi wyszczuplające Icoone

Więcej

Lipofilling – Reimplantacja tkanki tłuszczowej, lipotransfer, Puregraft

Więcej

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.