Szukaj
Szukaj

Stymulatory tkankowe i wypełniacze

cena

KARISMA

1 500 zł

Ellanse

1 800 zł

Lanluma

od 1 600 zł

Fillagen

od 900 zł

Nucleofil

990 zł

Nucleofil eyes

990 zł

Profhilo

1 390 zł

Sunekos 200

790 zł

Sunekos 1200

1 190 zł

Linerase

990 zł

Ejal 40

900 zł

Lumi eyes

550 zł

Lenisna

od 1 200 zł

Juvelook

od 1 100 zł

Plasmoo™ terapia autologiczna

1 400 zł

biostymulator Pluryal (Silk, Biosculture, Densify, Bioclassic, Biovolume)

1 200 zł

Maili (kwas hialuronowy – wypełniacz)

Od 1 200 zł

Radiesse – wypełniacz tkankowy

od 1 500 zł

Profhilo Body

3 000 zł

Sculptra

1 800 zł

Lanluma body (brzuch, uda, ramiona)

od 3 000 zł

 

Tropokolagen I MD-MATRIX

cena

Pojedynczy zabieg (1 ampułka)

450 zł

Pakiet 8 zabiegów

2 700zł

Stymulatory tkankowe i wypełniacze

Stymulator tkankowy czy wypełniacz – co wybrać?

Największą różnicą między stymulatorem tkankowym a wypełniaczem jest przede wszystkim ich działanie. Stosując wypełniacz, możemy liczyć na natychmiastowy efekt wizualny poprzez wypełnienie bruzd czy zmarszczek. Niestety ma to swoją wadę – krótszy czas działania. Efekty po zastosowaniu wypełniacza utrzymują się krócej, przez co musimy zwiększyć częstotliwość wykonywania zabiegu, jeśli pragniemy cieszyć się estetyką po na dłużej. Odwrotnie jest z kolei w przypadku stymulatorów tkankowych. Po ich zastosowaniu musimy dłużej czekać na efekty, ale będą długofalowe. Stymulatory tkankowe opierają swoje działanie na procesie fizjologicznym, pobudzając komórki do produkowania większych ilości kolagenu i elastyny, co skutecznie poprawia stan skóry. Stymulatory tkankowe zapewnią naturalny efekt w pożądanej przez nas strefie.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe inaczej biostymulatory to specjalistyczne preparaty przeznaczone do odbudowy struktury skóry. Wpływają na poprawę kondycji skóry, przywracają jej naturalny blask i widocznie ją uelastyczniają.

stymulatory tkankowe
wypełniacze

Wypełniacze tkankowe

Wypełniacze stanowią doskonałą alternatywę dla operacji – nie wymagają inwazyjnych zabiegów ani długiego okresu rekonwalescencji! Stanowią bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę wyglądu zmarszczek, drobnych linii i innych rysów twarzy. Można nimi również uwydatnić kształt ust, policzków, podbródka i innych obszarów twarzy. Wypełniacze do twarzy i ciała to nieinwazyjny sposób na redukcję oznak starzenia, takich jak zmarszczki i wiotkość skóry. 

 

Wypełniacze tkankowe do ciała

Wypełniacze do ciała to nieinwazyjny sposób na redukcję oznak starzenia, takich jak wiotkość skóry czy poprawa jej tekstury. Można ich również używać do poprawiania  lub dodawania objętości obszarom ciała, które utraciły ją z powodu utraty wagi lub starzenia.

wypelniacze do ciala jaki efekt

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są przeznaczone dla określonej grupy pacjentów. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegi są widoczne oznaki starzenia się skóry, do których zaliczamy:

 • spadek gęstości,
 • utratę jędrności,
 • kurze łapki,
 • zmarszczki.

Stymulatory tkankowe eliminują zmarszczki oraz zwiotczenia w okolicy twarzy.

Do kolejnych wskazań do wykonania zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych należą jeszcze poniższe:

 • zaburzony owal twarzy,
 • sucha, poszarzała skóra,
 • bruzda nosowo-wargowa.

Wykonanie zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych poleca się również osobom, których problemem są cienie pod oczami oraz przebarwienia skóry. Niekiedy można stosować stymulatory tkankowe w charakterze profilaktycznym.

Stymulatory tkankowe są bezpiecznym narzędziem do walki ze starzejącą się skórą. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do zabiegu. Ich lista obejmuje:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • występowanie chorób autoimmunologicznych,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • podatność skóry na tworzenie się blizn przyrostowych,
 • aktywnie występującą opryszczkę,
 • występowanie stanów zapalnych skóry o pochodzeniu wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym,
 • przebyte choroby nowotworowe obejmujące okres do 5 lat od ich wyleczenia,
 • zakażenie wirusem WZW lub HIV,
 • zmiany skórne występujące w miejscu, które chcemy poddać zabiegowi,
 • immunoterapię,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • niepełnoletność,
 • korzystanie z innych zabiegów medycyny estetycznej lub kosmetycznych: botoks, laser frakcyjny, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, fotoodmładzanie, zabiegi stomatologiczne w określonym czasie, zazwyczaj 14 dni przed planowanym zabiegiem,
 • występowanie alergii na dany składnik preparatu, w tym kwas hialuronowy.

Stymulatory tkankowe działają na zasadzie odnawiania skóry, wykorzystując przy tym produkcję kolagenu i elastyny. Ich działanie jest silniejsze w porównaniu do popularnej mezoterapii igłowej. Działanie stymulatorów tkankowych polega na wymuszeniu na tkance komórek skóry procesów regeneracyjnych. Komórki w skórze pobudzają się do namnażania, dzięki czemu skóra staje się wypełeniona i ujędrniona.

Rynek medycyny estetycznej oferuje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych. Stymulatory tkankowe różnią się między sobą pod względem trwałości, efektów, składników czy mechanizmu działania. W ich składzie najczęściej znajdziemy kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy oraz inne substancje wspomagające odbudowę skóry.

Rodzaj zastosowanego stymulatora tkankowego zależy od tego, jaki jest wyjściowy stan skóry pacjenta oraz potrzeby z tym związane. Zaletą stymulatorów tkankowych jest fakt, że można je stosować zarówno u osób młodych, jak i tych dojrzałych. Stymulatory tkankowe radzą sobie zarówno z obecnym problemem skórnym, jak i mają także działanie profilaktyczne, zwykle opierające się za zatrzymaniu upływu czasu i opóźnieniu procesu starzenia się skóry.

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.