Menu
Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami
Większość blizn, które powstają po niewielkich i płytkich zranieniach, z czasem znika bez pozostawiania po sobie śladu. Jednak w przypadku niektórych z nich, pojawia się konieczność leczenia. Co robić, by blizna stała się jak najmniej widoczna?
Cellulit, potocznie zwany także „pomarańczową skórką”, jest efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej na ciele. Najczęściej dotyka takie strefy, jak: uda, brzuch, biodra czy ramiona. Cellulit upośledza krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance, co powoduje niedotlenienie komórek, przez co są one gorzej ukrwione.
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i zdecydowanie cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Budowa skóry w okolicach oczu różni się od innych miejsc m.in. brakiem gruczołów łojowych, małą ilością komórek tłuszczowych, a także słabszym drenażem naturalnym. Stąd też posiada powiększoną wrażliwość na powstawanie zmarszczek, sińców i obrzęków.
Jeszcze całkiem niedawno „zmiana” miseczki A na C pozostawała jedynie marzeniem. Dziś, w erze skalpela i intensywnego rozwoju medycyny estetycznej, to tylko nieco bardziej kosztowny zabieg, likwidujący problem małych piersi.
Rozszerzone naczynia krwionośne to uporczywy problem wielu osób. Nieestetyczne prześwitujące naczynka jest trudno zatuszować używając kosmetyków do codziennej pielęgnacji oraz make-upu.
O nieprawidłowym owłosieniu mówimy, gdy jest nietypowe względem wieku, płci i rasy danego człowieka. Możemy wyróżnić jego postać miejscową i ograniczoną. Nadmierne owłosienie – hipertrychoza – obejmuje postaci ograniczone do pewnych obszarów, np. łopatek, ud, twarzy, jak i takie dotyczące całego ciała.
Nadpotliwość stanowi problem bardzo wielu osób. Każdy z nas stara się zminimalizowąć wydzielanie się potu, choć jego powstawanie jest koniecznym dla zachowania zdrowia procesem fizjologicznym. Ogólnie mówiąc, pocenie się chroni nasz organizm przed przegrzaniem. Problem w tym, że cały proces jest nierównomierny i u jednych skóra jest niemal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w chłodny dzień.
Osoby borykające się z problemem otyłości miejscowej potocznie nazywaje są osobami Skinny Fat. Typowym przejawem problemu jest delikatna oponka w okolicy brzucha, galaretowata skóra i cellulit.
Zgodnie z modelem tzw. „trójkąta młodości”, piękna i młoda twarz charakteryzuje się wyraźnie zarysowanymi wypukłościami policzków oraz prawidłowo zaznaczoną linią żuchwy oraz podbródka. Kształt ten porównywany jest do trójkąta odwróconego wierzchołkiem do dołu i należy do typowych cech urody młodych osób.
Mieszki włosowo-łojowe, potocznie zwane porami, są najmniejszymi elementami cery, a na twarzy znajduje się ich ponad 300 tysięcy. Umożliwiają one skórze oddychanie oraz odprowadzają pot i sebum. Największe zagęszczenie gruczołów łojowychna twarzy znajduje się w strefie T, czyli w okolicy czoła i na obszarze pomiędzy nosem a podbródkiem.
Przebarwienia są plamkami ciemniejszymi od otaczającej je zdrowej skóry. Ciemnych plam na skórze ciężko jest się pozbyć. Ich powstawanie jest podobne do procesu pojawiania się piegów: wskutek zaburzeń w produkcji barwnika w komórkach skóry zwanych melanocytami.
Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, pojawiające się zazwyczaj w następstwie znacznego i gwałtownego procesu zmiany objętości ciała, tym samym naciągnięcia skóry. Najczęściej mamy do czynienia z rozstępami pociążowymi, powstałymi w okresie dojrzewania oraz będącymi rezultatem dużej i szybkiej utraty masy ciała.
Trądzik, czyli występujące na twarzy i ciele krosty i zaskórniki, kojarzą się głównie z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Problem jednak może dotknąć każdego, bez względu na wiek.
Pełne, duże usta są ideałem piękna dla wielu z kobiet. Dodatkowo są synonimem namiętności oraz elementem skutecznie przykuwającym wzrok i uwagę do tej części twarzy. Niestety natura nie jest sprawiedliwa, a naturalne, idealne usta zdarzają się wyjątkowo rzadko.
Skóra i włosy reagują na wszelkie zmiany zdrowotne organizmu. W nich, niczym w lustrze, odbija się prowadzony przez nas styl życia, dieta i inne nasze zwyczaje.
Począwszy od 25 roku życia, na powierzchni skóry zaczynają być zauważalne oznaki starzenia się skóry. Z upływem czasu, wszelkie procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, stają się wolniejsze, mniej skuteczne a struktura cery ulega osłabieniu.
Zniszczone dłonie, to problem bardzo wielu kobiet i mężczyzn. Wiąże się to z wykonywaną na codzień pracą, a także czynnościami domowymy (sprzątanie, zmywanie, prace w ogródku). Wszystko to ma wpływ na kondycję skóry dłoni i sprawia, że może ona wyglądać nieestetycznie.
Zwiotczenie skóry objawia głównie przez zmniejszenie jej całkowitego napięcia oraz utratę jędrności i gęstości. Uszczypnięta, nie wraca już tak sprawnie i szybko na swoje miejsce, jest mniej elastyczna. Nieestetyczne objawy zwiotczenia skóry to przykładowo tzw. „ciężkie czoło” oraz opadnięte brwi.
Skłonność do powstania żylaków jest w bardzo wysokim stopniu uwarunkowana genetycznie. Możemy odziedziczyć ją po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Osoby nie naznaczone genetycznie jednak też mogą napotkać problem żylaków na swojej drodze, zwłaszcza gdy nie uprawiają żadnego sportu i źle się odżywiają.
Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.
Przechodząc dalej, oświadczasz, że:
Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.