Szukaj
Szukaj

Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje coraz więcej możliwości w zakresie poprawy wyglądu naszego ciała. Pacjentki decydujące się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, robią to z różnych pobudek. Poprawa wyglądu, pozbycie się niedoskonałości, walka z kompleksami lub po prostu lepsze samopoczucie. Bez względu na powód, każda kobieta ma prawo zadbać o siebie i zainwestować w swoje dobre samopoczucie. Jednym z zabiegów bardzo chętnie wybieranych przez pacjentki jest zabieg HIFU. W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące HIFU. Na czym polega, kiedy warto go wykonać, czy są jakieś przeciwskazania i wiele innych.

hifu kraków

Spis treści

Co to jest i na czym polega zabieg Hifu?

Zacznijmy od tego, że zabieg HIFU uznawany jest, za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Skrót HIFU pochodzi z języka angielskiego, jego pełna nazwa brzmi high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym nasileniu. Co ciekawe, ta technologia w medycynie stosowana jest od ponad 20 lat w głównie w leczeniu nowotworów. Od kilku lat medycyna estetyczna z powodzeniem również zaczęła wykorzystywać możliwości skupionej wiązki fal dźwiękowych.

Jak działają ultradźwięki?

Ultradźwięki w zabiegu HIFU działają jak nieinwazyjny lifting. Skupiona wiązka fal dźwiękowych kierowana jest punktowo na wybrane obszary ciała. Jej oddziaływanie powoduje ruch oraz tarcie komórek, w wyniku którego wydzielają one ciepło. Ciepło powoduje mikro poparzenia wewnątrz tkanek, które stymulują regenerację i odbudowę tkanek. Ultradźwięki docierają do głębokich warstw skóry, nie naruszając przy tym warstwy naskórka. Dzięki temu zabieg nie powoduje zewnętrznego, widocznego uszkodzenia skóry.

Lifting bez skalpela

Efekty zabiegu HIFU możemy porównać z efektem, jaki daje chirurgiczny lifting, z tą różnicą, że w HIFU nie korzysta się ze skalpela, tylko z dwóch zjawisk – mechanicznego i termicznego. To idealny zabieg dla osób, które mają obiekcję przed inwazyjnymi operacjami, a chciałyby poprawić kondycję i elastyczność swojej skóry. Podczas HIFU tkanka absorbuje fale dźwiękowe, które powodują podniesienie temperatury tkanek do 60-70 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze dochodzi do koagulacji tkanek. Wewnątrz komórek wytwarzają się pęcherzyki gazu, które prowadzą do wzrostu ciśnienia w jej wnętrzu, a dalej do niszczenia struktury komórki. W ten sposób zostają pobudzone naturalne mechanizmy odbudowy tkanek, zwiększa się produkcja włókien kolagenowych, a także elastyny.

Efekty zabiegu HIFU

Zabieg HIFU wykonywany jest najczęściej na skórze twarzy oraz szyi. Efekty, jakich można spodziewać się po zabiegu to:

• Znaczne wygładzenie skóry

• Zagęszczenie skóry

• Poprawa napięcia skóry

• Redukcja zmarszczek – zwłaszcza kurzych łapek i tak zwanych zmarszczek palacza

• Odmłodzenie owalu twarzy

• Zmniejszenie opadających policzków

• Zmniejszenie rozstępów oraz blizn

• Opóźnienie procesu starzenia się skóry.

Dla kogo HIFU?

Zabiegi medycyny estetycznej na skórę twarzy i szyi, takie jak HIFU dedykowane są dla osób, które pragną poprawić kondycję swojej skóry, poprawić jej jędrność i elastyczność, a tym samym uzyskać efekt odmłodzenia, bez skalpela. HIFU to bezpieczny i małoinwazyjny zabieg pozwalający nie tylko na uelastycznienie skóry, ale także modelowanie owalu twarzy, czy uniesienie łuków brwiowych. HIFU doskonale radzi sobie z miejscami na twarzy, na których najszybciej dostrzegamy pierwsze oznaki starzenia. Kurze łapki, bruzda nosowo-wargowa, czyli tak zwane zmarszczki mimiczne, z wiekiem powodują u wielu osób dyskomfort. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest ich minimalizacja, a nawet całkowite usunięcie. Taka mała zmiana, dla wielu kobiet i mężczyzn, może być bardzo ważna pod kątem pewności siebie i dobrego samopoczucia. Zabieg HIFU jest więc doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy pragną poczuć się znowu młodo.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty po wykonaniu zabiegu HIFU można dostrzec zaraz po zabiegu, najpóźniej po 24-48 godzinach, od jego wykonania. Ostateczny rezultat będzie osiągnięty po około 2-3 miesiącach – tyle czasu potrzebuje nasza skóra na regenerację i odbudowę kolagenu we włóknach. Skóra w tym czasie zaczyna być bardziej elastyczna, napięta, wygładzona, wygląda młodo i promiennie. Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, w dużej mierze jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań. Po upływie tego czasu zaleca się wykonanie przypominającego zabiegu, co pozwoli na utrzymanie kondycji skóry na pożądanym poziomie.

Czy są skutki uboczne po zabiegu HIFU?

HIFU to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg kosmetyczny, pod warunkiem, że wykonywany jest przez doświadczony i wykwalifikowany personel. Żeby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych, konieczne jest odpowiednie dopasowanie parametrów urządzenia do skóry pacjentki. Ponadto, liczy się precyzja operatora, a także użycie prawidłowej ilości żelu do ultradźwięków. Nieumiejętna praca z aparatem do HIFU może narazić pacjenta na zbyt silne podrażnienie skóry. Wybierając gabinet medycyny estetycznej, zalecamy więc kierować się doświadczeniem i kwalifikacjami personelu, w trosce o swoje dobro i bezpieczeństwo. Szukając gabinetu wykonującego HIFU w Krakowie, polecamy klinikę Dermedik. Profesjonalne urządzenia najnowszej generacji, obsługiwane przez wykwalifikowanych kosmetologów, gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo usług.


Przeczytaj również: 

Liposukcja w Krakowie, na którą metodę się zdecydować?

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.