Elektrokoagulacja – zamykanie naczynek, usuwanie włókniaków

W naszej Klinice wybraliśmy jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania naczynek, i jest nią metoda elektrokoagulacji. Sam zabieg elektrokoagulacji jest bardzo bezpieczny i krótki.

Przeciwwskazania

wszczepiony rozrusznik serca
ciąża
zaburzenia krzepnięcia krwi, krążenia lub cukrzycę (ze względu na utrudnione gojenie)
zły stan ogólny

Zalecenia przed zabiegiem

2 tygodnie przed wizytą należy zrezygnować z:

mikrodermabrazji
zabiegów chirurgicznych
peelingów chemicznych (kwasami)
opalania na słońcu i w solarium

Po zabiegiu

Dbanie o skórę po zabiegu:

w miejscu usuwania zmian unikać stosowania wszelkich kosmetyków
bezwzględnie unikać opalania
nie eksponować zmian na słońce
stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (30+) lub plaster

Co to jest elektrokoagulacja?

Teleangiektazje to trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry właściwej, które prześwitują przez naskórek.

W naszej Klinice wybraliśmy jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania naczynek, i jest nią metoda elektrokoagulacji. Sam zabieg elektrokoagulacji jest bardzo bezpieczny i krótki. Polega on na tym, że specjalną elektrodą (igłą) dotyka się każdego naczynka i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. Zastosowana metoda powoduje, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.

Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu (w zależności od częstotliwość prądu) jest lekko podrażniona i zaczerwieniona. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry – od jednego do kilku dni.

Przed zabiegiem

zamykanie_przed

3 tygodnie po zabiegu

elektrokoagulacja

Włókniaki miękkie są grudkowatymi naroślami skórnymi, które zazwyczaj pojawiają się w obrębie tułowia, twarzy i na powiekach, kończyn górnych, a także skóry głowy. Zmiany są okrągłego kształtu i mają charakter rogowaciejącej narośli. Zazwyczaj nie powodują dolegliwości, obecne jest jednak ryzyko naderwania, krwawienia lub rozwoju miejscowego stanu zapalnego. Przybiera postać miękkiego guzka o kolorze zdrowej skóry lub o zabarwieniu brunatnym.

Czy usuwanie zmian elektrokoagulacją jest bolesne?

Elektrokoagulacja nie należy do grona zabiegów zupełnie bezbolesnych. Odczucia towarzyszące temu zabiegowi zależą od indywidualnej odporności na ból, wielkości danej zmiany oraz jej lokalizacji. Małe i liczne zmiany (przykładowo włókniaki, naczyniaki gwiaździste) nie wymagają stosowania znieczulenia. Usuwa się je stosunkowo szybko, bez odczucia większego dyskomfortu. Odczuwalne są delikatne ukłucia, a w sytuacji większych zmian także mocne ciepło. Elektrokoagulacji towarzyszy także specyficzny zapach, typowy dla ścinającego się białka.

elektrokoagulacja

Jak wygląda skóra po przeprowadzeniu zabiegu elektrokoagulacji?

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, rumień (zaczerwienienie), lekkie stwardnienie skóry, zasinienie lub delikatny ból, które zanikają w ciągu kilku następujących po zabiegu godzin. Najczęściej w miejscu usuniętej narośli pojawia się mały strupek, który odpada w ciągu 5 – 21 dni.

Zmiana zabarwienia skóry (przebarwienia/ odbarwienia) występują bardzo rzadko, podobnie jak wszelkie blizny. Jeśli jednak pojawią się, są one następstwem nieprawidłowego gojenia się skóry lub zdrapywania strupków przez pacjenta. W 99% przypadków, skóra goi się bez problemów.

 
 
BadanieCenaCena promocyjna
Zamykanie naczynek200 zł 
Usuwanie włókniaków
(cena uzależniona od liczby włókniaków)
100 zł 
Plamka Campbella de Morgana150 zł 
Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.