Hialuronidaza - rozpuszczanie kwasu hialuronowego

Hialuronidaza jest enzymem rozkładającym kwas hialuronowy w skórze. W praktyce jest to świetne narzędzie do usunięcia niepożądanych efektów zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy.

Podstawowe informacje o zabiegu

Hialuronidaza – czym jest i jak działa?

Hialuronidaza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, a konkretnie podanie enzymu znanego ze swojej zdolności depolimeryzacji. W praktyce oznacza to po prostu rozkład cząsteczek kwasu hialuronowego, co jest niezbędnym narzędziem w medycynie estetycznej.  Zastosowanie hialuronidazy pozwala na skorygowanie nadmiernych ilości podanego wypełniacza.

Jak wygląda zabieg hialuronidazy?

Podanie hialuronidazy występuje za pomocą cienkiej igły. Preparat podaje się w miejsce użycia nadmiernej ilości wypełniacza. Do wskazań do zabiegu zaliczyć można również wszelkiej maści obrzęki i grudki powstałe po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

Hialuronidaza zostaje całkowicie wydalona z organizmu w ciągu tygodnia od zastosowania.

Efekty po podaniu hialuronidazy

Pierwszy zauważalny efekt występuje już po kilku minutach od wstrzyknięcia enzymu, jednak gdy pojawi się obrzęk – mogą być one ledwo zauważalne. Wszelkie obrzęki skóry szybko znikają i po niedługim czasie można cieszyć się efektami. Hialuronidaza utrzymuje swoje działanie do 72 godzin. Dopiero upłynięciu 72 godzin lekarz może ocenić efekty leczenia  i podjąć decyzję o ewentualnym ponownym wstrzyknięciu preparatu.

Zabiegi hialuronidazy działają nawet w przypadku podania preparatów do kilku miesięcy po niewłaściwym wypełnieniu kwasem hialuronowym. Zastosowanie hialuronidazy pozwala na uzyskanie pięknego efektu i poprawę nawet najbardziej problematycznych iniekcji.

Przeciwwskazania do zastosowania zabiegu hialuronidazy

Nie należy również obawiać się o reakcje alergiczne skóry. W tym celu lekarz skorzysta z próby uczuleniowej – i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań wdroży inny rodzaj leczenia.

Należy uważać, by nie podawać hialuronidazy osobom uczulonym na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy), z uwagi na to, że może ona wywołać wstrząs. Hialuronidaza powinna być podawana tylko przez wykwalifikowanego lekarza.

Kolejnym przeciwwskazaniem mogą być owrzodzenia skóry lub uszkodzenia jej powierzchni w miejscu preferowanego podania hialuronidazy.

Do podstawowych przeciwwskazań ku zabiegowi hialuronidazy należą:

  • alergie występujące w przypadku podania preparatu,
  • choroby przewlekłe
  • choroby autoimmunologiczne,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje w miejscu, w którym planowany jest zabieg,
  • choroba nowotworowa.

Może to wywołać szereg niebezpiecznych powikłań po podaniu preparatu.

Wskazania do zabiegu z użyciem hialuronidazy

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem hialuronidazy są powikłania po wcześniejszym podaniu kwasu hialuronowego. Podanie hialuronidazy pozwala szybko rozpuścić źle podany kwas hialuronowy i idealnie sprawdza się w leczeniu powikłań po zabiegu z zastosowaniem wypełniacza.

Zabieg z użyciem preparatu hialuronidazy zaleca się w przypadku:

  • niesatysfakcjonujące efekty pod względem estetycznym po zabiegu podania wypełniacza,
  • niewłaściwie dobranego wypełniacza z kwasem hialuronowym,
  • grudki po zbyt płytkim podaniu kwasu hialuronowego,
  • anormalne obrzęki po zabiegu,
  • wystąpienie nietolerancji i powikłań po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego
  • wystąpienie innego rodzaju powikłań

Hialuronidazę można zastosować nawet bezpośrednio po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

Cena zabiegu 850 zł

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.