Szukaj
Szukaj
 Cena
Godzinna konsultacja z dietetykiem100 zł
Ułożenie tygodniowej diety150 zł
Ułożenie dwutygodniowej diety220 zł
Wizyta kontrolna z badaniem postępów (30 minut)50 zł

Spis treści

Jak się przygotować do pierwszej wizyty u dietetyka?

Często wyniki badań mają kluczowe znaczenie przy doborze odpowiedniej diety. Konsultacja dietetyczna ma charakter edukacyjny, dietetyk jest nauczycielem właściwego sposobu odżywania się, już po pierwszej konsultacji klient wychodzi z wiedzą praktyczną.

Informacje

Kiedy wizyta u dietetyka jest wskazana:

 
 
w przypadku osób zdrowych, które chcą zracjonalizować swój sposób żywienia
w przypadku osób aktywnych fizycznie
w przypadku kobiet w ciąży i karmiących
w przypadku osób rozpoczynających odchudzanie
w przypadku osób rzucających palenie tytoniu

Kiedy wizyta u dietetyka jest konieczna:

 
 
w przypadku osób z chorobami wątroby, trzustki, nerek etc.
w przypadku osób, które przybierają na wadze, mimo, iż jedzą mało i coraz więcej sobie odmawiają
w przypadku osób z chorobami wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, etc.
w przypadku osób, które mimo stosowania różnego rodzaju diet odchudzających nie obserwują u siebie trwałego spadku masy ciała
w przypadku osób, którym lekarz zalecił szybkie schudnięcie, np. przed operacją
w przypadku osób cierpiących na otyłość i towarzyszącą jej cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidemii, choroby układu krążenia

Przed wizytą postaraj się spisać skład i ilość zjedzonych posiłków w ciągu ostatnich trzech dni (np.szklanka soku pomarańczowego, 1 kawałek pizzy, 2 kotlety schabowe, 4 kostki czekolady) Takie informacje umożliwią dietetykowi przeprowadzenie analizy twojego dotychczasowego sposobu odżywiania się oraz nawyków żywieniowych. Jeżeli posiadasz aktualne badania krwi, zabierz je ze sobą.

Często wyniki badań mają kluczowe znaczenie przy doborze odpowiedniej diety. Konsultacja dietetyczna ma charakter edukacyjny, dietetyk jest nauczycielem właściwego sposobu odżywania się, już po pierwszej konsultacji klient wychodzi z wiedzą praktyczną.

PIERWSZA WIZYTA U DIETETYKA:

Podczas pierwszej wizyty dietetyk poznaje swojego przyszłego Pacjenta, jego oczekiwania i problemy, z którymi się do niego zgłasza. W trakcie konsultacji przebiegającej w miłej i przyjaznej atmosferze zostanie zebrany dokładny wywiad żywieniowy, wywiad zdrowotny oraz zostanie wykonane badanie składu ciała, określające ilość tkanki tłuszczowej, mięśni, wody, tempo przemiany materii, oraz wiek metaboliczny.

Wspólnie z dietetykiem ustalisz cel współpracy, przekazane zostaną także wszelkie wskazówki do modyfikacji dotychczasowego sposobu odżywiania się. Ważne jest aby dietetyk poznał preferencje żywieniowe Pacjenta tak, aby specjalnie ułożona dla niego dieta nie pozbawiała go ulubionych potraw, jeśli oczywiście nie ma do tego przeciwwskazań.

Dietetyk obliczy podstawową i całkowita przemianę materii, zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze, na podstawie których ułoży zbilansowaną dietę, która pozwoli na osiągnięcie celów dietetycznych, jakie wyznaczył sobie Pacjent. Konsultacja trwa około 1 godziny.

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.