Cennik zabieg wolumetria i konturowanie twarzy w Klinice Dermedik

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym / zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

cena

Lifting wolumetryczny Voluma (2ml)

2200 zł

Bruzdy nosowo- wargowe (1ml)

1200 zł

Dolina łez (1ml)

1200

Lwia zmarszczka (1ml)

1200

Zmarszczki wokół ust (1ml)

1200 zł

Zmarszczki marionetki (1ml)

1200  zł

Wypełnianie opadających kącików ust (1ml)

1200 zł

Powiększanie, korekta kształtu ust (1ml)

1200 zł

Korekta kształtu nosa

1600 zł

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego- hialuronidaza

850 zł

Stymulatory tkankowe i wypełniacze

cena

KARISMA

1 500 zł

Ellanse

1800 zł

Lanluma

od 1600 zł

Fillagen

od 900 zł

Nucleofil

990 zł

Nucleofil eyes

990 zł

Profhilo

1390 zł

Sunekos 200

790 zł

Sunekos 1200

1190 zł

Linerase

990 zł

Crystalys

1590 zł

Lumi eyes

550 zł

Lenisna

od 1200 zł

Juvelook

od 1100 zł

Maili (kwas hialuronowy – wypełniacz)

Od 1200 zł

Radiesse – wypełniacz tkankowy

od 1500zł

Profhilo Body

3 000 zł

Sculptra

1800 zł

Lanluma body (brzuch, uda, ramiona)

od 3000 zł

Tropokolagen I MD-MATRIX

cena

Pojedynczy zabieg (1 ampułka)

450 zł

Pakiet 8 zabiegów

2 700 zł

modelowanie twarzy, kontur twarzy, modelowanie żuchwy, wolumetria twarzy

Spis treści

Konturowanie i wolumetria twarzy

Upływ lat zawsze jest widoczny na twarzy. Dzieje się tak, chociażby dlatego, że tkanka tłuszczowa zmienia swoje położenie – najczęściej wraz z wiekiem przemieszcza się w dolne partie twarzy. U niektórych osób znacznie zmienia to wygląd, a osoby dotknięte zmianami nie czują się sobą, nie są zadowolone z odmiennego wyglądu. Wolumetria i konturowanie twarzy daje możliwość przywrócenia dawnego wyglądu. Już jedna wizyta w Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Czas dowiedzieć się, na czym polega modelowanie twarzy, jak przebiega taki zabieg i czy są przeciwwskazana do wykonania go.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Czas zabiegu: ok. 30 - 60 minut
Zalecana ilość zabiegów : indywidulanie
Znieczulenie? TAK
Częstotliwość zabiegów: wg potrzeb
Cena od 1200 zł

Konturowanie i wolumetria twarzy – co to jest?

Słowo „wolumetria” czasami nie mówi pacjentom zbyt wiele. Nie wiedzą, na czym polega ten zabieg, jakie właściwie daje efekty. Warto wiedzieć, że zadaniem wolumetrii jest konturowanie twarzy tak, aby odzyskała dawny wygląd (rysy twarzy), aby zmienił się jej kształt i wyrównały proporcje. To doskonały sposób na zniwelowanie efektów starzenia się, gdy twarz staję się zapadnięta. Wolumetria i konturowanie twarzy pozwalają na wypełnienie twarzy w miejscach, po których najbardziej widać upływający czas. Wolumetrię przeprowadza się na różne sposoby, najpopularniejsze z nich  – po pierwsze z użyciem kwasu hialuronowego, po drugie, korzystając z tłuszczu pobranego od pacjenta. Znacznie popularniejsza jest opcja z kwasem hialuronowym, nieocenionym podczas wielu zabiegów medycyny estetycznej. Mówi się, że wolumetria i konturowanie twarzy to skuteczny sposób na zmianę wyglądu twarzy, na wymodelowanie jej bez użycia skalpela. Dlatego zabieg cieszy się takim zainteresowaniem – jest bezinwazyjny, a daje widoczne efekty. Dzięki niemu, szybko można uwydatnić kości policzkowe, nadać twarzy właściwy owal. Poza tym wolumetria i konturowanie twarzy wpływają na spłycenie zmarszczek.

Wolumetria i konturowanie twarzy – kto powinien skorzystać z zabiegu?

Jeśli ktoś chce jak najdłużej zachować młody i świeży wygląd swojej twarzy, bez wątpienia powinien zdecydować się na zabieg, jakim jest wolumetria i konturowanie twarzy. To rozwiązanie dla tych pacjentek i pacjentów Klinika Dermedik, którzy pragną poczuć się lepiej w swojej skórze dzięki uwydatnieniu kości policzkowych i modelowaniu policzków. Zabieg ten pozwala także na precyzyjne wypełnienie naturalnych zagłębień przy skroniach. Osoby borykające się z niekształtnym podbródkiem i żuchwą także mogą skorzystać z wolumetrii – już po jednym zabiegu ich twarz nabierze nowego kształtu, a pacjenci zyskają kilka punktów do pewności siebie. W bezpieczny i mało inwazyjny sposób pozwala pozbyć się kompleksów związanych z twarzą. Efekty, jakie zapewnia wolumetria i konturowanie twarzy, utrzymują się nawet do osiemnastu miesięcy. Minimalny czas to pół roku. Ceny w Klinice Dermedik są przystępne, więc warto zdecydować się na taki zabieg nawet w celu sprawdzenia, jak to jest i czy rzeczywiście efekty pozytywnie zaskakują.

Przeciwwskazania do wykonania wolumetrii

Nie ma przeciwwskazań do zabiegu ze względu na płeć. Chętnie korzystają z niego kobiety, ale też mężczyźni. W końcu każdy chce wyglądać świeżo i młodo. Mimo to istnieją przeciwwskazania, których nie da się obejść. Przy kwalifikacji do zabiegu, lekarz medycyny estetycznej nie dopuści do wolumetrii i konturowania twarzy u osoby, która zmaga się z chorobami autoimmunologicznymi. Pacjenci z chorobami skóry, takimi jak łuszczyca i bielactwo, również są zmuszeni z rezygnacji z wolumetrii. Poza tym wolumetria i konturowanie twarzy nie jest – co oczywiste – dla osób uczulonych na którykolwiek ze składników wstrzykiwanego preparatu. Kobiety muszą zrezygnować z zabiegu podczas ciąży i okresu karmienia piersią. Wszystkie przeciwwskazania zostaną przedstawione przez lekarza medycyny estetycznej podczas wstępnego wywiadu przed zabiegiem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów w Klinice Dermedik nigdy nie ma taryfy ulgowej – gdy specjalista zauważy choć jedno przeciwwskazanie, nie dopuści do wykonania zabiegu.

Zabieg wolumetrii twarzy

Nim dojdzie do zabiegu, lekarz dokładnie ogląda twarz pacjenta i planuje, w które miejsca zaaplikuje preparat. To ważny etap, tu nie ma miejsca na błędy, jeśli wolumetria i konturowanie twarzy mają się w stu procentach udać. Następny krok to zaaplikowanie kwasu hialuronowego w wyznaczone miejsca. Lekarz używa do tego miękkiej igły, nazywanej kaniulą. Po zabiegu twarz może być zaczerwieniona, u niektórych pacjentów dochodzi do pęknięcia naczynek. Co ważne, przed zabiegiem, jak i w dniu jego wykonania, picie alkoholu nie jest wskazane. Kobiety powinny przełożyć zabieg, jeśli akurat w tym samym terminie mają miesiączkę. Wolumetria i konturowanie twarzy to zabieg nieinwazyjny, ale po przeprowadzeniu go należy przez kilka dni unikać ekspozycji na słońce, nie korzystać z solarium i sauny. Na czas bardzo krótkiej rekonwalescencji lepiej zrezygnować z brania długich i gorących kąpieli.

Jak wygląda twarz po wolumetrii?

Po wolumetrii, czyli zabiegu mającym na celu modelowanie twarzy poprzez wstrzyknięcie odpowiednich wypełniaczy, efekty mogą być różne i zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz od metody wykonania zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, po wolumetrii twarz może wyglądać na bardziej odmłodzoną, ujędrnioną i odświeżoną.

Zabieg wolumetrii czy modelowanie owalu twarzy może pomóc w:

  • poprawie objętości i konturu twarzy, szczególnie w okolicach policzków i kości jarzmowych,
  • zmniejszeniu widoczności zmarszczek i bruzd na twarzy, szczególnie w okolicach nosa i ust,
  • zwiększeniu elastyczności skóry i poprawie jej tekstury, 
  • zmniejszeniu wiotkości skóry w okolicach żuchwy i szyi – modelowanie żuchwy
  • zbalansowaniu proporcji twarzy, np. poprzez wyrównanie asymetrii twarzy

Efekty po wolumetrii są zazwyczaj natychmiastowe, ale ostateczne rezultaty mogą się pełni ujawnić po kilku dniach, kiedy obrzęk ustąpi i wypełniacze osiągną optymalne rezultaty. Ważne jest, aby wolumetrię przeprowadzał doświadczony specjalista medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednie wypełniacz lub stymulator tkankowy do modelowania twarzy, dobierze indywidualny plan zabiegu, uwzględniając potrzeby i oczekiwania pacjenta. W ten sposób można osiągnąć naturalny i piękny wygląd twarzy.

Efekty zabiegu wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym

Na efekty wolumetrii i konturowania twarzy nie trzeba długo czekać, bo pierwsze są widoczne zaraz po wykonanym zabiegu. Jednak pełny efekt można dostrzec na twarzy dopiero po miesiącu od wizyty w klinice. Efektem wolumetrii jest poprawa kształtu i owalu twarzy i przywrócenie młodego wyglądu. W zależności od celu, w jakim wykonany był zabieg, można zaobserwować różnorodne efekty. Do efektów może należeć usunięcie „doliny łez’, wypełnienie policzków tak, aby znacznie uwydatnić kości policzkowe, a także wymodelowanie żuchwy. Do efektów poniekąd ubocznych, ale jak najkorzystniejszych, należy wypełnienie zmarszczek i bruzd, co tylko potęguje wrażenie, że skóra po zabiegu wydaje się być młodsza minimum o kilka lat! Skóra wygląda na jędrną, nawilżoną, pełną. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić coś w swoim wyglądzie, ale boją się bólu i igieł. W tym przypadku dyskomfort podczas wykonywania zabiegu jest minimalny.

Jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii?

Czas utrzymania efektu wolumetrii może się różnić w zależności od rodzaju użytego wypełniacza, indywidualnych cech pacjenta, metody zabiegu, obszarów poddanych wolumetrii, oraz stylu życia osoby poddawanej zabiegowi. Ogólnie rzecz biorąc, efekt wolumetrii utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Najczęściej stosowane wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego utrzymują efekt od 6 do 18 miesięcy. Jednakże istnieją również trwalsze wypełniacze, które mogą utrzymywać się od 1 do 5 lat. Warto pamiętać, że każda osoba może reagować na zabieg inaczej, dlatego czas utrzymania efektu jest zależny od indywidualnych predyspozycji i metabolizmu pacjenta.

Aby utrzymać długotrwały efekt po wolumetrii, zaleca się regularne powtórzenie zabiegu po upływie czasu działania wypełniacza, aby zachować pożądane efekty. Dodatkowo, dbanie o zdrowy styl życia, unikanie palenia papierosów, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i odpowiednia pielęgnacja skóry mogą pomóc w przedłużeniu trwałości efektu wolumetrii. Ważne jest również podążanie za zaleceniami specjalisty, który przeprowadził zabieg, aby maksymalnie wydłużyć efekt wolumetrii i cieszyć się pięknym wyglądem przez dłuższy czas.

Wolumetria i konturowanie twarzy – opinie o zabiegu medycyny estetycznej

O zabiegu, jakim jest popularna wolumetria i konturowanie twarzy powiedziano i napisano już wiele artykułów medycznych i nie tylko. A co na temat tych działań mają do powiedzenia klienci kliniki medycyny estetycznej Dermedik? Wskazują oni przede wszystkim na profesjonalne i indywidualne podejście lekarzy i personelu medycznego do każdego pacjenta. W tej klinice naprawdę każdy może poczuć się dobrze. To ważne, ponieważ mimowolnie u wielu pacjentów nawet mocno zdeterminowanych na zmiany w wyglądzie, po przekroczeniu drzwi Kliniki Dermedik, pojawia się lekki stres. Dzięki opiece osób pracujących w tym miejscu i odpowiadaniu na każde z zadanych pytań pacjenci zaczynają czuć się jak wśród przyjaciół, a początkowa trema znika. Wolumetria i konturowanie twarzy to zabieg, z którego pacjenci korzystają często i chętnie, każdy z nich chwali sobie efekty i to, że przeprowadza się go z dbałością o naprawdę każdy szczegół.

Ile kosztuje wolumetria owalu twarzy?

Cena zabiegu uzależniona jest od użytego preparatu i ilości jaka zostanie zastosowana podczas zabiegu. Do konturowanie twarzy używamy takich preparatów jak: kwas hialuronowy, toksyna botulinowa lub stymulator tkankowy. Dokładny cennik wszystkich zabiegów znajduje się w zakładce cennik. 

Cennik zabieg wolumetria i konturowanie twarzy w Klinice Dermedik

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym / zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

cena

Lifting wolumetryczny Voluma (2ml)

2200 zł

Bruzdy nosowo- wargowe (1ml)

1200 zł

Dolina łez (1ml)

1200

Lwia zmarszczka (1ml)

1200

Zmarszczki wokół ust (1ml)

1200 zł

Zmarszczki marionetki (1ml)

1200  zł

Wypełnianie opadających kącików ust (1ml)

1200 zł

Powiększanie, korekta kształtu ust (1ml)

1200 zł

Korekta kształtu nosa

1600 zł

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego- hialuronidaza

850 zł

Stymulatory tkankowe i wypełniacze

cena

KARISMA

1 500 zł

Ellanse

1800 zł

Lanluma

od 1600 zł

Fillagen

od 900 zł

Nucleofil

990 zł

Nucleofil eyes

990 zł

Profhilo

1390 zł

Sunekos 200

790 zł

Sunekos 1200

1190 zł

Linerase

990 zł

Crystalys

1590 zł

Lumi eyes

550 zł

Lenisna

od 1200 zł

Juvelook

od 1100 zł

Maili (kwas hialuronowy – wypełniacz)

Od 1200 zł

Radiesse – wypełniacz tkankowy

od 1500zł

Profhilo Body

3 000 zł

Sculptra

1800 zł

Lanluma body (brzuch, uda, ramiona)

od 3000 zł

Tropokolagen I MD-MATRIX

cena

Pojedynczy zabieg (1 ampułka)

450 zł

Pakiet 8 zabiegów

2 700 zł

Jesteśmy dumnymi specjalistami w dziedzinie modelowania i odmładzania twarzy oraz ciała, oferując najnowsze i najskuteczniejsze zabiegi dostępne na rynku. Naszym głównym celem jest zapewnienie naszym pacjentom kompleksowej opieki i spełnienie ich indywidualnych potrzeb estetycznych. Dlatego polecamy nie tylko nasze najpopularniejsze zabiegi, takie jak wolumetria czy nici liftingujące, ale również wiele innych innowacyjnych terapii dostosowanych do konkretnych potrzeb każdego pacjenta. 

Nasz zespół doświadczonych specjalistów zawsze dąży do znalezienia najbardziej odpowiednich rozwiązań, które pozwolą Państwu cieszyć się pięknym, promiennym wyglądem i podkreślą naturalne piękno. 

Sprawdźcie również naszą bogatą ofertę innych zabiegów, które są dostępne w naszej klinice, i pozwólcie, abyśmy zadbali o Wasze piękno i dobre samopoczucie na każdym etapie.

Zobacz:

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.