Korekta odstających uszu

Korekcję odstających uszu wykonuje się u pacjentów odczuwających dyskomfort w związku z odstawaniem jednego lub obu uszu. Zabieg ma na celu uzyskanie przylegania uszu do czaszki.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet
Zabieg dla mężczyzn
Cena
od 3500 zł do 4000 zł

Informacje

Wymagane badania laboratoryjne:

grupa krwi
elektrolity (sód i potas)
HCV
morfologia z rozmazem
poziom glukozy na czczo
czas koalinowo-kefalinowy (APTT)
stężenie przeciwciał HBs

Po zabiegu

Kontrole po zabiegu

Pierwsza zmiana opatrunku jest następnego dnia po zabiegu, zdjęcie szwów 7 – 10-go dnia. Zalecana są też wizyty kontrolne po miesiącu i pół roku.

Korekta odstających uszu - dla kogo jest zabieg?

Korekcję odstających uszu wykonuje się u pacjentów odczuwających dyskomfort w związku z odstawaniem jednego lub obu uszu. Zabieg ma na celu uzyskanie przylegania uszu do czaszki.

U dzieci operację tę wykonuje się w znieczuleniu dożylnym. U nastolatków i dzieci dobrze zmotywowanych zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym.

Należy pamiętać, że na efekt końcowy operacji znaczący wpływ mają warunki anatomiczne pacjenta, w tym grubość chrząstki usznej.

Do operacji plastycznej odstających uszu niezbędna jest konsultacja u chirurga plastyka. Prosimy o przygotowanie wszystkich pytań i wątpliwości oraz sprecyzowania swoich oczekiwań.

Pobyt w klinice

Ponieważ zabieg korekta odstający uszu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjent wychodzi do domu od razu po zabiegu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu występuje różnego stopnia obrzęk i zasinienie okolicy uszu, które ustępują wciągu 7-14 dni. Charakterystyczne jest występowanie dolegliwości bólowych, które utrzymują się kilka dni i z każdym dniem są coraz słabsze. Konieczne jest noszenie opaski po zabiegu, przez kilka dni w ciągu całej doby, później przez 2 tygodnie tylko w nocy. Włosy umyć można na trzeci dzień po operacji. Powrót do aktywności zawodowej jest możliwy już następnego dnia po zabiegu. Powrót do aktywności fizycznej po około 2-3 tygodniach.

Efekty po operacji korekty odstających uszu

Trwałe.

ZabiegCenaCena promocyjna
Plastyka odstających uszu3500 – 6000 zł 
Zszycie ucha1200 zł 
Plastyka jednego ucha od 2500 zł 
Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.