Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych, naczynek, leczenie rumienia i trądziku różowatego |
cena |
pojedyncze naczynko, pajączek, zmiana rubinowa – 1 zabieg |
150zł |
cała twarz |
1 200zł |
policzki |
900zł |
nos |
500zł |
broda |
500zł |
szyja |
900zł |
dekolt |
1 200zł |
Zaczerwieniona skóra na twarzy, szyi i dekolcie nie wróży nic dobrego. To może być znak, że osoba ma problem z rumieniem, powstałym na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych. Powodów wystąpienia rumienia może być wiele. W wielu przypadkach decydują o tym uwarunkowania genetyczne. Jednak samodzielnie również można nabawić się rumienia poprzez nieodpowiedzialną ekspozycję na słońce lub mocno silny wiatr. Wystawianie cery na częstą zmianę temperatury też nie jest najlepszym pomysłem, jeśli ma się skórę skłonną do pojawiania się na niej naczynek. Nie bez znaczenia jest także dieta – spożywanie gorących posiłków, alkoholu i mocnej kawy może przyczynić się do odbicia tego na cerze. Bez względu na przyczyny powstania rumienia, warto z nim zawalczyć.
Laser to jak najlepsza decyzja, jeśli ktoś chce pozbyć się rumienia raz na dłuższy czas (lub nawet na zawsze). Jakie są wskazania do takiego leczenia rumienia? Gdy zauważysz zmiany pigmentacyjne na skórze, zacznij działać. Niezbyt estetyczne przebarwienia są łatwe do usunięcia, o ile skorzysta się z nowoczesnych metod. Ten sam laser możesz wykorzystać także, gdy borykasz się z trądzikiem różowatym lub masz problem z rozszerzonymi naczynkami (na nogach także).
Leczenie rumienia laserem trwa piętnaście, do trzydziestu minut. Pacjent nie dostaje znieczulenia, ponieważ światło lasera marki Fotona jest bezpieczne, a korzystanie z niego w pełni bezbolesne. Jedyne, co może się pojawić, to uczucie lekkiego pieczenia lub szczypania, ale jest to coś, co bez problemu da się znieść. Rekonwalescencja nie jest konieczna, po zabiegu pacjent może wrócić do swoich obowiązków. Zaleca się jedynie nałożenie regenerującego kremu lub pianki w celu ochrony miejsc po laserze. Zabieg należy powtórzyć co najmniej dwa razy, aby efekt był w pełni zadowalający. Warto pamiętać, że po laseroterapii skóra przebarwiona nabierze mocniejszego odcienia brązu, ale po paru dniach złuszczy się, zostawiając wyłącznie ładną, czystą skórę wolną od nieestetycznych plam.
Ciekawi cię, jaka jest cena zabiegu, który może zupełnie odmienić wygląd twojej skóry? Ile kosztuje leczenie rumienia z użyciem odpowiedniego lasera? Cena za jeden zabieg (a w cyklu powinno być ich kilka, aby zwiększyć skuteczność działania) zależy od partii twarzy lub ciała, na których będzie wykonywany. Najtańsze jest laserowe usuwanie rumienia z nosa – kosztuje zaledwie 150 złotych. Nieco droższe, bo za 300 złotych, jest pozbywanie się rumienia z czoła. 400 złotych musisz zapłacić za zabieg na policzkach oraz na zabieg w okolicach szyi. Z kolei 650 złotych zapłacisz, gdy zdecydujesz się na leczenie rumienia na całej twarzy, ta sama cena obowiązuje w przypadku leczenia dekoltu. Im większy obszar, tym wyższa cena.
Dzięki skorzystaniu z możliwości, jakie daje laser Fotona, możliwe jest zniwelowanie lub całkowite zamknięcie naczynek krwionośnych odpowiedzialnych za rumień. Widoczna poprawa kolorytu skóry to jeden z najistotniejszych elementów kuracji. Co więcej, leczenie rumienia laserem pozostawia skórę nie tylko pozbawioną nieestetycznych przebarwień, ale także spłyca pory, niweluje niedoskonałości i daje efekt wygładzonej cery. Jeśli komuś zależy na odzyskaniu dawnej sprężystości skóry, to również ma szansę osiągnąć ten cel.
Zazwyczaj przeciwwskazania do stosowania zabiegów laserowych są takie same, bez względu na cel. Leczenie rumienia nie może być realizowane przy pomocy lasera, jeśli pacjent przyjmuje światło uczulające leki lub zioła, bierze antybiotyki lub stosuje kosmetyki na bazie witamin (głównie chodzi o witaminę A oraz C). Przed zabiegiem powinien także zrezygnować z korzystania z peelingów kwasowych. Jeden niewielki błąd może pozostawić plamy na ciele na całe życie. Dlatego lekarz wykonujący zabieg najpierw przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, dotyczący stylu życia pacjenta, a następnie prosi o podpisanie stosownego oświadczenia. Leczenie rumienia będzie możliwe dopiero wtedy, gdy pacjent będzie spełniał wszelkie istotne zalecenia i nie zostaną zauważone u niego żadne przeciwwskazania do skutecznego zabiegu laserowego.
Zabieg przyspieszający leczenie rumienia trwa ok. trzydziestu minut. Po tym czasie pacjent zobowiązany jest ochraniać zaczerwienione miejsce przy pomocy kremów i pianek regenerujących, ale nie wyklucza go do z pracy ani codziennych obowiązków. Przez przynajmniej miesiąc niezbędne jest używanie ochronnych kremów z filtrem SPF 50 i rezygnacja z wszystkiego, co może podrażnić skórę – z peelingów, korzystania z solariów, z saun, z ekspozycji skóry na słońce. Nie poleca się również stosowania intensywnych kosmetyków ani – co ciekawe – spożywania bardzo ostrych dań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na delikatną skórę po zabiegu laserowego leczenia rumienia. Zaczerwienienie powinno zniknąć w kilkanaście godzin po wykonanej sesji z laserem.
Rekomendowana ilość zabiegów to 1- 2 zabiegi w odstępie 1 miesiąca
Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.
Przechodząc dalej, oświadczasz, że:
Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.