Leczenie migreny

Migrena jest przykrą dolegliwością, w sposób istotny wpływającą na jakość życia i codzienne funkcjonowanie. Podanie toksyny botulinowej  jest skuteczne w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. 

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet
Zabieg dla Mężczyzn
Cena
2000 zł

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Preparat wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane. Odpowiednie dawki toksyny wstrzyknięte do mięśni mimicznych, których skurcz prowokuje napady migreny, zapobiegają ich wystąpieniu.

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez ok 6 miesięcy, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale nie permanentny.

Leczenie migreny toksyną botulinową

Migrena jest przykrą dolegliwością, w sposób istotny wpływającą na jakość życia i codzienne funkcjonowanie. Nawracające, długotrwałe i wyjątkowo intensywne bóle głowy powiązane z objawami im towarzyszącymi uniemożliwiają zazwyczaj „migrenowcom” normalną aktywność. Według najnowszych badań i zgodnie z doświadczeniem praktyków podanie toksyny botulinowej może w znacznym stopniu ograniczyć liczbę bólów głowy u osób cierpiących na migrenę.

Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.

Pierwsze efekty leczenia są zauważalne po tygodniu od zabiegu. Zabieg jest skuteczny w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i siły. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Zabieg Cena Cena promocyjna
Leczenie migreny 2000 zł  
Cena jednostki toksyny botulinowej
30 zł  

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.