Spis treści

Lipofilling / Lipotransfer

Lipofilling jest zabiegiem polegającym na odessaniu tkanki tłuszczowej (liposukcji) pacjenta i przeszczepieniu jej w inne, wymagające tego zabiegu miejsce w ciele. Tkankę tłuszczową pobieramy z miejsc gdzie jest jej nadmiar i wypełniamy ją dowolne partie ciała.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Częstotliwość zabiegów
1 zabieg, efekty utrzymują się wiele lat
Zalecana ilość zabiegów
1
Znieczulenie?
tak, miejscowe
Czas zabiegu
2 - 3,5 godziny
Cena
od 9000 zł

Wskazania

nadmiar tkanki tłuszczowej – otyłość miejscowa
brak tkanki tłuszczowej w konkretnych okolicach ( czyli np. do wypełnienia pośladków, łydek)
utrata gęstości, wiotkość skóry twarzy ( do lipotransferu w okolice twarzy)
blizny, ubytki do wypełnienia
wiotkość biustu lub mały biust ( do lipotransferu w biust czyli tzw. powiększania biustu własną tkanką tłuszczową)

Przeciwwskazania

ciąża, karmienie piersią
choroba nowotworowa
stany zapalne organizmu
inne które mogą wyniknąć podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu
gorączka, aktywne infekcje

Efekty po zabiegu Lipofilling / Lipotransfer

Wymodelowanie sylwetki poprzez liposukcję
Trwała likwidacja zbędnej tkanki tłuszczowej
Wymodelowanie sylwetki / twarzy poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipofilling / Lipotransfer - co to jest?

Lipofilling jest trwałym i niezwykle skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na połączeniu dwóch zabiegów: liposukcji i wypełniania. Plan zabiegu  jest i omawiany szczegółowo na konsultacji przed zabiegiem. Konsultacje odbywają się osobiście w naszej klinice lub online. Tydzień zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne zlecone przez chirurga podczas konsultacji. Zalecenia przed zabiegiem zostają udzielone przy rezerwacji terminu zabiegu. Lipofilling w naszej klinice wykonywany jest przez doświadczonych chirurgów plastyków.

Jak przebiega zabieg Lipofilling / Lipotransfer?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Osoba operowana jest świadoma, lecz nie odczuwa bólu. Zazwyczaj pacjenci podczas zabiegu konwersują z lekarzem chirurgiem, lub zwyczajnie odpoczywają, leżąc na stole operacyjnym.  Stosujemy najnowocześniejszą, całkowicie bezpieczną metodę liposukcji Body-Jet, czyli małoinwazyjną liposukcję wodną. Odessana tkanka tłuszczowa jest wirowana i przygotowywana do przeszczepu. Kombinacji skąd pobieramy tkankę i gdzie ją przeszczepiamy jest bardzo dużo. Plan zabiegu dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Możemy np. pobrać tkanki tłuszczowe z kilku partii ciała , np. ud i brzucha i wypełnić nimi biust. Możemy pobrać z bioder i wypełnić ubytki na twarzy, odmłodzić dłonie itp. Wariantów zabiegu jest tyle, ile jest potrzeb pacjentów.

Jakie są zalecenia po zabiegu Lipofillingu?

Po liposukcji zakładamy pacjentowi specjalistyczne ubranko uciskowe, które należy  nosić przez ok. miesiąc (w naszej klinice jest ono wliczone w cenę zabiegu). Około godziny po zabiegu Pacjent wraca do domu z osoba towarzyszącą lub np. taksówką. Nie może prowadzić auta. Następnego dnia należy koniecznie zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu. Po ok 7-10 dniach ściągamy szwy. Po miesiącu zapraszamy na kolejną wizytę kontrolną. Wizyty te są bezpłatne. W przypadku pacjentów przyjeżdżających do nas z daleka, wyjątkowo wymagamy tylko wizyty kontrolnej dzień po zabiegu. Ściągnięcie szwów ( zakładanych w miejscach niewielkich kilkumilimetrowych nacięć gdzie wkładamy kaniulę do liposukcji, jest to kilka miejsc)  może być wykonane przez innego lekarza lub wykwalifikowaną pielęgniarkę w miejscu zamieszkania pacjenta. Prosimy jednak o konsultacje telefoniczne lub online w takich sytuacjach. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń otrzymanych w wypisie po operacji. Da to gwarancję uzyskania satysfakcjonujących zamierzonych efektów zabiegu, bez komplikacji. W przypadku podróży samolotem zalecamy je najwcześniej 5 dni po zabiegu. Wszyscy nasi pacjenci otrzymują bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny z personelem i chirurgiem.

W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy do dyspozycji 24/h.

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.