Lipofiling – reimplantacja tkanki tłuszczowej – liposukcja strzykawkowa

cena

Okolica oczu

3500 zł

Okolica ust, usta

3000 zł

Dłonie

2500 zł

Twarz

5000 zł

Twarz i szyja

6500 zł

Twarz, szyja i dekolt

8000 zł

Spis treści

Lipofilling – Reimplantacja tkanki tłuszczowej, lipotransfer, Puregraft

Zabieg lipofillingu łączy w sobie lifting i delikatny modeling wybranego obszaru. Wykorzystuje on specjalnie spreparowaną tkankę tłuszczową między innymi do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki i ujędrniania piersi.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Czas zabiegu
40 - 50 minut
Zalecana ilość zabiegów
wedle potrzeb
Znieczulenie?
tak
Częstotliwość zabiegów
3 - 6 miesięcy
Cena
od 2500 zł do 8000 zł

Wskazania

zanik warg sromowych większych, wynikający z utraty masy ciała
zanik wart sromowych powstający w trakcie naturalnych procesów starzenia

Przebieg zabiegu

zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej od pacjenta będącego w znieczuleniu miejscowym
zabieg trwa około 2 godziny. Po jego zakończeniu, pacjentka wraca do domu
kolejnym krokiem jest wstrzyknięcie sterylnego, oczyszczonego tłuszczu w określony obszar. Stanowi on trwały i całkowicie bezpieczny wypełniacz
w wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia elastyczności oraz jędrności skóry, a wargi sromowe wyglądają naturalnie

Lipofilling - informacje po zabiegu

Naturalną konsekwencją po zabiegu jest odczucie niewielkiego bólu oraz podwyższona temperatura ciała. Po tygodniu czasu, wszelkie uczucie dyskomfortu ustępuje i zanikają obrzęki.

W okresie 2 pierwszych tygodni zachować należy szczególną ostrożność: starannie przestrzegamy higieny intymnej, unikamy wszelkich kontaktów, podczas których obszar poddany zabiegowi mógłby być zainfekowany lub zbytnio podrażniony oraz rezygnujemy z wysiłku fizycznego.

Bardzo ważne, że aktywność seksualną po takim zabiegu można podjąć dopiero po upływie kilku tygodni.

Po pierwszym tygodniu zalecamy wizytę kontrolną u specjalisty, który wykonywał zabieg.

Pacjentki objęte są stałą opieką chirurgiczną, a wszelkie wątpliwości oraz pytania mogą skonsultować poprzez kontakt telefoniczny z naszą Kliniką.

Efekt utrzymuje się do 2 lat.

Reimplantacja tkanki tłuszczowej

Jak się okazuje, współczesna medycyna potrafi w bardzo właściwy sposób spożytkować nadmiar tkanki tłuszczowej człowieka. Zabieg taki nazywamy lipofillingiem. Wykorzystuje on specjalnie spreparowaną tkankę tłuszczową między innymi do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki i ujędrniania piersi.

Lipofilling

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, wraz z komórkami macierzystymi, stosowany jest w celu wypełnienia głębszych zmarszczek, modelowania twarzy, przywracania pierwotnej objętości skóry w okolicach policzków i doliny łez, leczenia blizn pooparzeniowych, zanikowych oraz do modelowania wybranych partii ciała (powiększanie biustu, modelowanie pośladków, łydek). Bardzo popularne jest także wykorzystywanie tej metody do poprawy wyglądu dłoni oraz narządów intymnych.

Zabieg lipofillingu łączy w sobie lifting i delikatny modeling wybranego obszaru. Pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej z odpowiedniej okolicy – przykładowo z brzucha, biodra, uda lub obszaru okołokolanowego. Zazwyczaj jednorazowo pobierane jest od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie zostaje on poddany procesowi przygotowawczemu, w którym specjaliści wykorzystują system Aroma. Generalnie pobrany materiał w tym kroku zostaje wirowany i oczyszczony, między innymi z nadmiaru płynów, w taki sposób, aby w efekcie pozostał jedynie czysty tłuszcz, najlepiej nadaje się do przeszczepu i jest bogaty w komórki macierzyste.

Sam zabieg, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny. Przez fakt, że tłuszcz pochodzi z tego samego organizmu, na którym zostanie przeprowadzone wszczepienie, ryzyko pojawienia się powikłań lub reakcji alergicznych jest praktycznie nieobecne. Jedynym ograniczeniem dotyczącym zabiegu, jest ilość jednorazowej retransplantacji tłuszczu. W przypadku, gdy jest go za dużo, może dojść do problemu obumarcia komórek lub pojawienia się zwapnień. W związku tym, zaleca się, aby zabieg wykonywać nie częściej niż raz na 3 lub 6 miesięcy.

Czas trwania lipofillingu waha się pomiędzy 40 a 50 minutami, a efekty zabiegu są widoczne już po dwóch dniach. Co najważniejsze, są one całkowicie naturalne, a ponadto znacznie poprawia wygląd i jakość skóry, a same rezultaty utrzymują się zdecydowanie dłużej niż w przypadku użycia innych metod lipofilingu.

Po wykonaniu zabiegu, w obszarach jemu poddanych, może utrzymywać się obrzęk lub zasinienie, które z reguły utrzymuje się nie dłużej, niż tydzień. Zaleca się, aby łagodzić je i ochładzać domowymi sposobami. Ważne jest także, aby pamiętać o unikaniu zamaczania miejsc wkłucia i, jeśli przeszczep miał miejsce na obszarze twarzy, ograniczać mimikę. Po ustąpieniu wymienionych objawów, pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

reimplantacja tkanki tłuszczowej

Warto wspomnień, że lipofilling nie jest jedynie zabiegiem z nurtu medycyny estetycznej. Według specjalistów, wprowadzenie tak przygotowanego tłuszczu nie tylko prowadzi do złagodzenia skutków starzenia się skóry, ale także powoduje wzrost jej procesów regeneracyjnych. Między innymi dlatego zabieg ten jest również z powodzeniem wykorzystywany w redukcji blizn i zmian spowodowanych radioterapią.

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest bardzo niska waga danej osoby, równoznaczna z brakiem możliwości pobrania materiału potrzebnego do przeprowadzenia lipofillingu.

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.