Palomar laserowe zamykanie naczynek

Spektakularne fotoodmładzanie skóry w Autoryzowanym Gabinecie Palomar!

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Zalecana ilość zabiegów
1 -3
Częstotliwość zabiegów
4 - 6 tygodnie

Przeciwwskazania

fotodermatozy
ciąża i karmienie piersią
leki światłouczulające: antybiotyki, leki antydepresyjne
skóra opalona
niedawne pilingi chemiczne
tendencja do tworzenia się bliznowców
terapia doustna retinoidami
aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze
przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym (Sculptra)
cukrzyca
zioła: dziurawiec, nagietek, skrzyp
nowotwory skóry
okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia
skóra przyciemniona samoopalaczem
obniżenie odporności organizmu

Cykl leczenia

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?

W zależności od nasilenia procesu fotostarzenia skóry oraz wieku pacjenta i od fototypu skóry liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 3, wykonywanych w odstępach 4 – 6 tygodniowych.

Na czym polega laserowe fotoodmładzanie skóry?

Skóra przez wiele lat eksponowana bez ochrony na światło uv (słońce, solarium) po 30 – 35 roku życia zaczyna przejawiać stopniowo nasilające się cechy posłonecznego uszkodzenia, czyli tzw. fotostarzenia. Z każdym dziesiątkiem lat przybywa zmian barwnikowych (głównie plam soczewicowatych i piegów), zmian naczyniowych (rozszerzone naczynka, rumień naczyniowy, naczyniaki rubinowe i gwiaździste), naskórek staje się wysuszony i cienki, pojawiają się coraz liczniejsze zmarszczki i bruzdy.

 

Energia emitowana  przez głowicę pochłaniana jest przez kolorowe struktury skóry, w tym między innymi przez brunatny barwnik, jakim jest melanina zawarta w przebarwieniach posłonecznych oraz hemoglobina zawarta w naczynkach.

Energia światła pochłonięta przez te barwniki zamieniana jest w energię cieplną, która powoduje koagulację, czyli termiczne zniszczenie przebarwionych struktur skóry oraz naczyń. Tkanka sąsiadująca pozostaje nienaruszona. Jest to proces bardzo selektywny, gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo terapii.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Zazwyczaj zabieg nie wymaga znieczulenia. Należy jedynie powierzchnię skóry schłodzić w trakcie oraz po zabiegu specjalnymi zimnymi okładami, co pozwala uśmierzyć ból.

Komu zabieg jest zalecany – wskazania do zabiegu

Laserowe fotoodmładzanie wskazana jest każdej osobie, u której obecne są na skórze cechy posłonecznego uszkodzenia skóry: rozszerzone naczynka oraz brunatne plamy soczewicowate lub piegi, które zaburzają koloryt skóry i świadczą o starzeniu skóry, związanym z przewlekłą ekspozycją na promieniowanie uv. Zabieg najczęściej wykonywany jest u osób po 40 – 50 roku życia, zazwyczaj na twarzy, dekolcie i rękach.

Rezultaty zabiegu

W trakcie zabiegu laser niszczy obecne w skórze rozszerzone naczynka oraz skupiska brunatnego barwnika, pozostawiając otaczającą tkankę nienaruszoną. Po zabiegu zmniejsza się widoczność brunatnych plam, znikają pajączki naczyniowe. Skóra wyraźnie ujednolica swój koloryt i jest lepszej jakości.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu?

Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około tygodnia, ale jest to zdecydowanie za wcześnie na ocenę ostatecznego efektu. Proces regeneracji skóry oraz znikania brunatnych plam i naczyń trwa kilka tygodni. Rezultaty oceniamy więc po upływie około 4 – 6 tygodni od zabiegu. Zazwyczaj wtedy wykonujemy drugi zabieg, który ma na celu redukcję pozostałych jeszcze zmian naczyniowych i barwnikowych.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Poprawa stanu skóry i uzyskany efekt fotoodmłodzenia jest zazwyczaj trwały. Mogą natomiast pojawiać się po prostu nowe zmiany barwnikowe i naczyniowe, bo zabieg laserowy nie likwiduje tendencji do ich tworzenia i nie hamuje procesu fotostarzenia skóry, redukuje tylko jego konsekwencje. Zwłaszcza po kolejnych ekspozycjach skóry na promieniowanie uv (słońce, solarium). Bywa więc konieczne powtórzenie zabiegu laserowego po upływie roku lub kilku lat. Jest to bardzo indywidualne.

Jak często należy zabieg powtarzać?

Zabiegi powinny być wykonywane w odstępach co 4 – 6 tygodni, do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Zazwyczaj dopiero po kilku latach pojawia się potrzeba wykonania kolejnych powtórzeń.

 
 

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.