Plastyka powłok brzusznych

Celem zabiegu jest chirurgiczne usunięcie nieestetycznego fałdu skórnego w obrębie podbrzusza razem z często współistniejącymi rozstępami skórnymi w tej okolicy. Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki blaszek przednich mięśni prostych.

Zabiegi tego typu wykonuje się w przypadku poporodowej wiotkości i obwisłości powłok brzusznych /często połączonej z rozstępami skórnymi /a także u osób które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra z powodu martwej elastyczności nie obkurczyła się dostatecznie.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Czas zabiegu
2 - 3 godziny
Cena
od 8000 zł do 14000 zł

Informacje

Wymagane badania laboratoryjne:

grupa krwi
jonogram
EKG
morfologia
badanie ogólne moczu
APTT, PT, INR
rtg klatki piersiowej

Kwalifikacja do zabiegu

Kwalifikują się osoby ogólnie zdrowe, często potwierdzeniem mają być badania laboratoryjne i badania kliniczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby układu krążenia, nerek, nadciśnienie tętnicze, choroby metaboliczne /cukrzyca /, czy choroby układowe tkanki łącznej. Nie należy operować osób z dużą nadwagą /ryzyko powikłań jest niewspółmierne do efektów/.

Technika operacyjna

Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym dotchawicznym. Cięcie prowadzone jest poprzecznie na granicy owłosienia łonowego w obu kierunkach do kolców biodrowych. Płaty skórno-tłuszczowe odpreparowuje się od powięzi aż do łuków żebrowych odkrawając po drodze pępęk. Na tym etapie wzmacnia się przednią ścianę brzucha wykonując plastykę blaszek przednich pochewek prostych. Skórę naciąga się, a jej nadmiar odcina. Pępek wszywa się w nowe miejsce napiętej skóry. Założenie szwów warstwowych oraz drenażu rany kończy zabieg. Czasami konieczne jest dodatkowe odessanie tkanki tłuszczowej, głównie w okolicach biodrowych, likwidując nieestetyczne zniekształcenia – tzw. psie uszy.

Postępowanie pooperacyjne

Zaraz po zabiegu zakładany jest specjalny, odpowiednio dobrany kombinezon podtrzymujący skórę w nowym położeniu , przeciwdziałający obrzękom i krwiakom.

Pacjent pozostaje w Klinice przez 2-4 dni. Po 2 dniach kontroluje się rany i zmienia opatrunki. Szwy usuwa się etapowo po 7-14 dniach. Przez kolejne 14 dni pacjent przyjmuje preparaty przeciw krzepliwe np. Acard -zapobiegające we wczesnym okresie pooperacyjnym powikłaniom zakrzepowo-zatorowym. Kombinezon nosi się przez 4 tygodnie non stop, a przez następny miesiąc – tylko w dzień. Konieczne jest stosowanie zbilansowanej diety bogatobiałkowej.

ZabiegCenaCena promocyjna
Plastyka powłok brzusznych8000 – 14000 zł 
Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.