powiększanie biustu, implant, małoinwazyjny

Spis treści

Powiększenie piersi (biustu) własnym tłuszczem (Liposukcja strzykawkowa) - zabieg zamiast implantów piersi

Zabieg powiększania piersi nie jest niczym nowym, a kolejne pacjentki chętnie się na niego decydują, marząc o posiadaniu kształtnego i jędrnego biustu. Najczęściej tego rodzaju zabieg wykonywany jest z użyciem silikonowych implantów. Choć zapewniają one zadowalające efekty, to my proponujemy coś zupełnie innego, a mianowicie powiększenie biustu własnym tłuszczem (liposukcja strzykawkowa). W krakowskiej Klinice Dermedik wykonasz powiększanie piersi naturalną metodą, która nie tylko zapewni upragniony efekt, ale i korzystnie wpłynie na wygląd tych partii ciała, z których pobierany jest tłuszcz.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet
Czas zabiegu: ok 2,5 godziny
Cena: 7 000 zł

Konsultacja dla kogo przeznaczona jest liposukcja strzykawkowa? Dlaczego warto ją stosować zamiast implantów piersi?

Na początku warto podkreślić, że powiększenie biustu własnym tłuszczem zapewni nieco inny efekt niż wszczepienie implantu. Zabieg ten kierujemy głównie do kobiet, którym zależy na ujędrnieniu piersi i wypełnieniu ich, a nie celowemu powiększaniu o kilka rozmiarów. Warto mieć także na uwadze, że tłuszcz użyty do liposukcji strzykawkowej z czasem będzie absorbowany przez organizm. Oznacza to, że zabieg – w odróżnieniu od implantów – dla podtrzymania efektu wypełnionego biustu będzie trzeba poprawiać. Mimo to wiele pacjentek znacznie bardziej woli ten rodzaj poprawy naturalnego wyglądu.

Liposukcja strzykawkowa dla kogo?

Dla kogo w takim razie przeznaczona jest liposukcja strzykawkowa? Na pewno mogą się na nią zdecydować osoby, które mają wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej w okolicach ud i bioder, a także chcą te „zapasy” wykorzystać nieco inaczej, powiększając nieznacznie swoje piersi. To skuteczny sposób na wymodelowanie sylwetki – usuwanie tkanki tłuszczowej z małych obszarów ciała odbywa się bezinwazyjnie. Zabieg zatem jest małoinwazyjny i w pełni bezpieczny, a efekty bardzo szybko da się zauważyć. Likwidujemy w ten sposób swoje kompleksy.

Chirurgia plastyczna - jak wykonujemy powiększenie piersi własnym tłuszczem (liposukcję strzykawkową)?

Najprościej mówiąc – usuwamy tłuszcz z jednej okolicy ciała, by ulokować go w innym. Do tego niezbędne jest wykonanie liposukcji wybranego obszaru, a następnie przetransferowanie pozyskanych komórek tłuszczowych do piersi (operacja piersi). Zabieg wykonuje lekarz, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem działań i dba o zadowalający efekt – wymodelowane ciało. Powiększanie biustu własnym tłuszczem odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Jak się okazuje, własna tkanka tłuszczowa jest jednym z najlepszych wypełniaczy, ciało nie stawia oporu, by ją zaakceptować. Ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej jest bliskie zeru, a efekty są zbliżone do naturalnego wyglądu ładnych, pełnych piersi. Zabieg przeprowadzany jest w sposób bezpieczny i bezbolesny.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem (liposukcja strzykawkowa) – efekty zabiegu

Osoby decydujące się na zabieg powiększenia piersi własnym tłuszczem mogą liczyć na podwójny efekt. Po pierwsze, uzyskają nowy, wypełniony kształt piersi (rozmiar biustu) i na tym najczęściej zależy pacjentkom Kliniki Dermedik. Jednak to nie wszystko. Po drugie, w zależności, z którego obszaru pobierany jest tłuszcz metodą liposukcji, zmienia się również wygląd piersi. Liposukcja strzykawkowa może zredukować lub usunąć oponkę na brzuchu, wymodelować uda (np. poprzez pozbycie się tzw. bryczesów), czy też zmniejszyć pośladki.

Liposukcja strzykawkowa – jak się odpowiednio przygotować do zabiegu?

Aby przystąpić do zabiegu, jakim jest powiększenie biustu własnym tłuszczem, pacjent zobowiązany jest do wykonania szeregu podstawowych badań diagnostycznych. Niezbędne jest wykonanie morfologii krwi (w tym badania na grupę krwi), a także badań moczu, EKG, USG piersi i kilku innych, o których poinformuje lekarz na wizycie konsultacyjnej. Badania trzeba wykonać na 7 dni przed planowanym zabiegiem. Dwa dni po badaniach już trzeba odstawić niektóre leki, m.in. aspirynę, ibuprofen, leki mające wpływ na krzepliwość krwi. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie w samym dniu zabiegu. Nie można wówczas korzystać z sauny i solarium, niewskazana jest ekspozycja na słońce ani długie, gorące kąpiele. Śniadanie w dniu zabiegu powinno być lekkostrawne.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem (liposukcja strzykawkowa) – przeciwwskazania

Oprócz właściwego przygotowania się nie należy zapominać o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. powiększenie biustu własnym tłuszczem (liposukcja strzykawkowa) nie należy do skomplikowanych zabiegów, ale istnieje wiele sytuacji, w których lekarz ma prawo odmówić przeprowadzenia działań. Przeciwwskazaniem jest ciąża pacjentki, a także okres karmienia piersią. Liposukcji strzykawkowej nie można wykonać, jeśli pacjent przechodzi infekcję (bakteryjną, grzybiczą lub wirusową). Podczas zabiegu konieczne jest użycie znieczulenia – alergia na środki znieczulające będzie zatem jednym z przeciwwskazań. Do kolejnych znaków „STOP” na drodze do wykonania zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem należą: choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne. Nie można wykonać go również u pacjentów z otyłością, zaburzeniami psychicznymi oraz problemami z krwią (chodzi o kwestie związane z krzepnięciem i hemofilię). To najważniejsze z przeciwwskazań, jednak nie wszystkie. O szczegółach każda osoba jest informowana podczas konsultacji, już po jednostkowym wywiadzie medycznym.

O tym pamiętaj po zabiegu powiększaniu piersi własnym tłuszczem, rekonwalescencja

Po powiększaniu piersi własnym tłuszczem ważna jest każda godzina. Przez pierwsze sześć godzin nie wolno dotykać miejsc, w których wykonywany był zabieg. Następne dwanaście godzin pacjenci muszą być uważni na to, jakie preparaty nakładają na skórę (trzeba unikać tych podrażniających) i w jaki sposób się wycierają – wskazana jest rezygnacja z szorstkich ręczników. Ważne jest w tym czasie jest unikanie alkoholu. Kolejne dni również wymagają skupienia się na gojeniu miejsc zabiegowych. Przez co najmniej siedem dni nie należy pocierać ani w żaden sposób uciskać obszaru pozabiegowego.

Dobrze sprawdza się noszenie uciskowej odzieży lub nawet opatrunków. Podobnie jak przed zabiegiem, po nim nie wolno korzystać z solarium i sauny. Aby nie wywołać niepożądanych skutków ubocznych, konieczna jest rezygnacja z intensywnej aktywności fizycznej na przynajmniej czternaście dni po zabiegu. Powiększenie biustu to bezpieczny zabieg, w Klinice Dermedik dbamy o jak najlepsze przygotowanie pacjenta do przeprowadzenia go i zawsze wszystko przebiega nie tylko w przyjaznej atmosferze, ale, co ważniejsze, zgodnie z planem. Podsumowując, czas rekonwalescencji jest krótki (trwa ok. 14 dni), a efekty zadowalające na długi czas.

Liposukcja strzykawkowa – czy tylko do powiększania piersi?

Liposukcja strzykawkowa to zabieg uniwersalny. Często stosuje się go jako metodę naturalnego powiększania piersi, ale nie tylko. Nadaje się do modelowania twarzy np. podbródka (w tym powiększania ust), szyi i dekoltu. Niektóre pacjentki decydują się na przeszczep tłuszczu w okolicy narządów płciowych (np. na zmniejszenie wzgórka). Możliwe jest również modelowanie tym sposobem pośladków, ramion i dłoni, a także zwalczanie cellulitu – zmniejszanie i usuwanie. Zatem powiększanie piersi własnym tłuszczem to tylko jedna z możliwości, jaką daje dobrze wykonana liposukcja strzykawkowa.

Ile kosztuje liposukcja strzykawkowa?

Cena liposukcji strzykawkowej, znanej także jako lipoliza iniekcyjna, może się różnić w zależności od wielu czynników a także ilość tkanek poddawanych zabiegowi. Cena liposukcji strzykawkowej zaczyna się od około 1500 złotych za jedną sesję zabiegu, jednak może wzrosnąć nawet do kilku tysięcy złotych, w zależności od zakresu i ilości sesji. Warto jednak pamiętać, że cena jest tylko jednym z czynników do rozważenia przed podjęciem decyzji o zabiegu, a decyzja o przeprowadzeniu liposukcji powinna być poprzedzona konsultacją z doświadczonym specjalistą.

Cena powiększania piersi własnym tłuszczem wynosi 7 000 tyś zł. 

Zabieg wykonuje uznany specjalista dr n. med. Zbigniew Plewa, chirurg ze specjalizacją z chirurgii onkologicznej, specjalista medycyny estetycznej, szkoleniowiec. 

Zabiegi, które utrzymają dekolt i piersi w dobrej kondycji wykonywane w naszej Klinice:

Polecamy również inne zabiegi estetyczne, które pozwalają utrzymać dekolt i piersi w dobrej kondycji. Masz dodatkowe pytania? Nie wiesz który zabieg wybrać? Zadzwoń i zapytaj o szczegóły +48 664 053 900. Jesteśmy tu dla Ciebie. Pozwól nam o Ciebie zadbać. 

Zabiegi piersi:

  • powiększanie piersi własnym tłuszczem czyli lipotransfer
  • powiększanie piersi przy użyciu implantów
  • powiększanie piersi kwasem hialuronowym, 
  • tropokolagen na dekolt i piersi  – NOWOŚĆ!
  • i szereg zabiegów kosmetycznych pozwalających utrzymać biust i dekolt w dobrej kondycji. 

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.