Szukaj
Szukaj

Spis treści

Suplementacja diety

Odpowiednia suplementacja diety ważnym elementem procesu odchudzania

Ogólne informacje

Wiele osób zapomina, że podstawowe składniki odżywcze organizm powinien uzyskiwać z pożywienia. Zdrowa i pełnowartościowa dieta dostarcza wystarczającą ilość zarówno witamin, jak i minerałów.

Suplementy diety służą przede wszystkim jako uzupełnienie codziennego pożywienia. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównywanie niedoborów witamin i minerałów w organizmie, zatem pełnią funkcję profilaktyczną. Ważne jest, że suplementy diety nie mają właściwości leczniczych. Substancje odżywcze, wchodzące w ich skład są dobrane w taki sposób, aby ich ilość odpowiadała dziennemu zapotrzebowaniu na dane składniki.

Odpowiednia suplementacja diety ważnym elementem procesu odchudzania

Proces odchudzania niejednokrotnie bywa bardzo skomplikowany i wymaga ogromnej motywacji. Odchudzamy się z różnych powodów – dla zdrowia, dla lepszego wyglądu, żeby lepiej czuć się w swoim ciele i być bardziej sprawnym. Odchudzanie warto rozsądnie rozplanować, żeby osiągnąć zaplanowany cel i nie zaszkodzić sobie. Podstawą każdego odchudzania powinna być racjonalna dieta. Kolejnym nieodłącznym aspektem procesu redukcji wagi jest aktywność fizyczna.

Dochodzimy finalnie do suplementów diety. Wybierając tabletki na odchudzanie, musimy zwrócić uwagę na składniki jakie się w nich znajdują. Dobre suplementy powinny zawierać jak najwięcej naturalnych składników. Chciałabym przedstawić tutaj tylko te sprawdzone i godne polecenia, które pomogą nam w pozytywny sposób uzupełnić proces odchudzania.

Pierwszym naturalnym preparatem jest zielona kawa. Wiele źródeł podaje, że powstrzymuje ona gromadzenie się tłuszczu w organizmie oraz wspiera procesy jego metabolizmu. Jedno jest pewne, suplementy z zieloną kawą zawierają kofeinę i kwas chlorogenowy (antyoksydant, który obniża wchłanianie cukru, co zmusza organizm do korzystania z zapasów). Na rynku dostępnych jest wiele produktów z zieloną kawą i sztuka polega na tym żeby wybrać ten właściwy. Przede wszystkim taki, który zawiera odpowiednią ilość ekstraktu z zielonej kawy. Średnia ilość powinna wynosić ok. 600mg w jednej kapsułce.

Sprzężony kwas linolowy – CLA, stanowi naturalny składnik występujący w żywności pochodzenia zwierzęcego. Największe ilości CLA znajdują się w mleku krowim oraz produktach mlecznych a także w mięsie wołowym. Dotychczas przeprowadzone badania wykazały, że spożywanie kwasu linolowego CLA chroni przed rozwojem nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wszystko dlatego, że CLA wpływa na metabolizm, w wyniku przyspieszenia podstawowej przemiany materii.

Zielony jęczmień również staje się coraz bardziej popularny jako suplement dla osób odchudzających się i dbających o zdrową dietę. Młody jęczmień jest doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Pomaga również w leczeniu trądziku i owrzodzeń. Preparaty z zielonego jęczmienia są polecane osobom pragnącym schudnąć ze względu na wysoką zawartość błonnika jak również witamin i składników mineralnych.

L-karnityna odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania, usprawnia i przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów w organizmie. Jest niezbędna do transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów. W mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu (spaleniu) i dzięki temu wytwarzana jest energia do realizacji funkcji życiowych ustroju. Poprzez lepsze wykorzystanie energii zawartej w pożywieniu pomaga osobom odchudzającym się w dostosowaniu do zmiany diety i zredukowaniu ilości kalorii dostarczanych w posiłkach. Odchudzanie przy niedostatku karnitynowym nie przynosi spodziewanych efektów, gdyż uniemożliwia utlenianie kwasów tłuszczowych.

Sportowcy wyczynowi i osoby uprawiające ćwiczenia fizyczne mają zwiększone zapotrzebowanie na L-karnitynę, gdyż optymalizuję procesy energetyczne zachodzące w mięśniach i przyspiesza okres mięśniowej regeneracji powysiłkowej. Poprawia wydolność tlenową i wytrzymałość mięśniową, ogranicza katabolizm (rozpad) mięśniowy.

Na stronie naszego sklepu internetowego, znajdą Państwo dział poświęcony suplementacji.

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.