Spis treści

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest często wykorzystywany w kosmetologii i medycynie estetycznej. To składnik występujący naturalnie w skórze. Odpowiada za jej nawilżenie, jędrność i sprężystość. Możliwe jest również wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – to naturalny sposób na zniwelowanie efektów starzenia się skóry. Sprawdza się zarówno przy delikatnych zmarszczkach, jak i głębokich. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy sprawdza się jako składnik wypełniacza służącego powiększanie/modelowaniu ust.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet
Zabieg dla Mężczyzn
Cena od 1 200 zł

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest czysto krystalicznym żelem– polisacharydu naturalnie występującego w organizmie, poddanego procesowi stabilizacji. Gdyby użyć kwasu hialuronowego w zwykłej formie i wstrzyknąć do organizmu, ulegnie on degradacji w ciągu kilku dni.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy  oprócz efektu wypełnienia zmarszczek, może wpływać pozytywnie na  z poprawę wyglądu skóry. Efekt uzyskiwany jest dzięki silnemu działaniu nawilżającemu i wygładzającemu. Kwas hialuronowy działa jak odmładzający filtr – wypełnia naturalnie pojawiające się zmarszczki, będące efektem utraty jędrności skóry.

Do głównych zadań kwasu hialuronowego należy zapobieganie utracie wody przez skórę, jej ochrona oraz przeciwdziałanie zmarszczkom. To wszystko można osiągnąć, decydując się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – bezpieczny zabieg odmieniający wygląd twarzy poprzez uzupełnienie braków w naturalnych zasobach tego składnika.

Wykorzystywanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest w popularną metodą spłycenie zmarszczek lub ich usuwanie zmarszczek lub modelowania twarzy. Po upływie określonego czasu działania, kwas hialuronowy w pełni się wchłania się, wówczas nie ma przeciwwskazać, by powtórzyć zabieg lub serię zabiegów na różne okolice twarzy.

Gdzie wstrzykuje się kwas hialuronowy?

Młoda skóra jest bogata w kwas hialuronowy. Z wiekiem obecność i działanie kwasu hialuronowego w skórze ulega degradacji, co objawia się widocznymi zmianami, takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy oraz zniekształcenie konturów twarzy. W celu zatrzymania i odwrócenia tego procesu od kilkunastu lat wstrzykuje się do skóry tzw. wypełniacze (fillery).

Obecnie najpopularniejszą substancją stosowaną do wypełniania zmarszczek i bruzd jest kwas hialuronowy.

Indications2

Możliwe wypełnienia

1.Poziome zmarszczki czoła
2.Zmarszczki gładzizny
3.Linia brwi
4.Zmarszczki okołooczodołowe
5.Dolina łez
6.Nos
7.Modelowanie policzków
8.Fałdy wargowo-nosowe
9.Zmarszczki palacza
10.Kontur ust
11.Zmarszczki śmiechowe
12.Linie marionetki
13.Wypełnianie ust
14 Kształtowanie brody

Obszary, które wypełnia się kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym może obejmować niemal całą twarz. Sprawdza się w wielu obszarach. W Klinice Dermedik jest możliwość wypełnienia m.in. następujących miejsc i okolic:

 • okolic nosa,
 • linii brwi,
 • poziomych zmarszczek na czole,
 • doliny łez,
 • ust (poprawa konturu lub wypełnienie),
 • policzków (modelowanie),
 • kącików ust,
 • fałd wargowo-nosowych,
 • „zmarszczki palacza”.

Kwas hialuronowy jako jeden z niewielu preparatów tak świetnie radzi sobie z wypełnianiem bruzd, wszelkich zniekształceń na twarzy oraz zmarszczek. Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg dla każdego? Choć nie jest inwazyjny, to ma pewne przeciwwskazania.

Przygotowanie do wypełniania zmarszczek

Zabieg jest odpowiedni dla kobiet i dla mężczyzn. Warto mieć na uwadze, że kwas hialuronowy nie współgra z niektórymi lekami. Dlatego na kilka dni przed zabiegiem zalecane jest zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz aspiryny. Poza tym wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga szczególnego przygotowania się ze strony pacjenta. W przypadku kobiet do kliniki lepiej od razu przyjść bez makijażu – na pewno zostanie zmyty przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wymaga iniekcji w skórę przy użyciu małej igły, co nie jest mocno bolesne, ale też nie należy do najbardziej komfortowych odczuć. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie, najczęściej w formie kremu/maści. Przy głębszej aplikacji kwasu używane jest znieczulenie przewodowe. Dopiero gdy zacznie działać, można rozpocząć wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Preparat podaje się za pomocą igły lub kaniuli. Zabiegowi poddawane są określone okolice twarzy, a kwas hialuronowy wstrzykiwany bezpośrednio w miejscu zmarszczek lub tuż obok nich. Zwiotczałe tkanki zostają podniesione, a skóra nabiera świeżego wyglądu. Zabieg nie trwa długo, najczęściej zajmuje około pół godziny. Pacjenci nie powinni martwić się, jeśli niedługo po zabiegu ich skóra jest zaczerwieniona i podrażniona – to zacznie mijać po paru godzinach, a pozostaną tylko satysfakcjonujące efekty, widoczne niemal od razu po wykonanym zabiegu. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie wiąże się z koniecznością przechodzenia przez okres rekonwalescencji. Co istotne, po zabiegu należy przez jakiś czas unikać ekspozycji twarzy na słońce, saunę i solarium. Na minimum dobę należy zrezygnować z picia alkoholu. Pomocne jest picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie – wzmacnia to efekt zabiegu. Wszelkie rekomendacje, co do dbania o skórę po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym, zostają przekazane przez specjalistę po wykonanej iniekcji.

Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek?

Kwas hialuronowy, zapewnia kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy, powiększania oraz modelowania ust.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.
Kwas Hialuronowy działa długotrwale, ale nie permanentnie.
Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy, po tym czasie Kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym

W zależności od głębokości bruzdy lub zmarszczki podaje się różne odmiany kwasu hialuronowego na odpowiednią głębokość.
Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ kwas hialuronowy wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem należy znieczulić. Przy płytszych zabiegach nakładamy krem znieczulający na ok. 0.5godz. Przy głębszych np. wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych wykonujemy znieczulenie przewodowe – podobnie jak u stomatologa.
Zabieg trwa do 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin lub kilku dni, więc pacjent na 2 dzień może wrócić do swoich zajęć.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Kobiety w ciąży oraz w czasie karmienia piersią powinny zrezygnować z zabiegów obejmujących wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Do przeciwwskazań należą również choroby autoimmunologiczne oraz choroby nowotworowe. Specjalista nie dopuści pacjenta do wypełnienia danego obszaru kwasem hialuronowym, gdy zauważy infekcje skóry lub niezagojone rany. Niektóre osoby wykazują nadwrażliwość na ten składnik. Przejawia się ona przesuszeniem skóry, pieczeniem, czasami obrzękami lub rumieniem. Przed podjęciem decyzji o zabiegu wstrzyknięcia kwasu lepiej przeprowadzić test.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – efekty zabiegu

Na efekty zabiegu nie trzeba długo czekać, są widoczne od razu po zabiegu. Kwas hialuronowy utrzymuje się pod skórą co najmniej kilka miesięcy, najczęściej kilkanaście. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym niweluje niedobór tego składnika w warstwach skóry. Nawilża i wygładza cerę, pozostawiając ją bez widocznych zmarszczek. W przypadku zastosowania wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym w obrębie bruzd nosowo-wargowych efekt zniwelowania ich również widać zaraz po wstrzyknięciu preparatu. Pacjentki Kliniki Dermedik cenią to, że po wypełnieniu ich skóra przestaje być problematyczna – nie przesusza się, nie wygląda na zmęczoną. Wszechstronne zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na dowolne modelowanie wyglądem twarzy i skóry. Można zatem poprawić kontur twarzy, zmienić kształt lub rozmiar ust, unieść kąciki, jak i dokonać korekty zmarszczek, bruzd, fałdów itd.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg wykonują:

 • Dr n.med. Zbigniew Plewa – szkoleniowiec doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej.
 • Dr Filip Reś – doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – cena

Cena za zabieg kwasem hialuronowym może różnić się w zależności od problemu, z którym kwas ma sobie poradzić. Lifting wolumetryczny twarzy to koszt 2200 złotych. Inne zabiegi, takie jak wypełnienie bruzdy nosowo-wargowej, doliny łez, lwiej zmarszczki, zmarszczek wokół ust, a także korekcja nosa czy ust są w tej samej cenie, 1200 zł za każdy z nich. Istnieją także sytuacje, w których pacjenci muszą skorzystać z zabieg rozpuszczenia kwasu,  wcześniej zaaplikowanego. Taka usługa kosztuje 850 złotych. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, którego nie wykonuje się bardzo często (w większości przypadków raz w roku lub nieco rzadziej wystarcza), biorąc to pod uwagę, zadowoleni pacjenci Kliniki Dermedik uważają te ceny za jak najbardziej przystępne. Korzystanie z tzw. fillerów, czyli wypełniaczy, stało się czymś zupełnie normalnym i dostępnym dla każdego – wystarczy chcieć zmienić coś w wyglądzie swojej twarzy. A resztę można oddać w ręce doświadczonych specjalistów z Kliniki Dermedik. Odpowiadając na pytanie – ile kosztuje ostrzykiwanie zmarszczek? Ostateczna cena ustala jest indywidulanie na konsultacji przed zabiegiem, oscyluje w kwocie od 1200zł. 

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.