Laserowe odmładzanie skóry — kompendium wiedzy

Używasz filtrów w telefonie przed publikacją zdjęcia w social mediach, aby poprawić wygląd skóry? Pomimo naszych wysiłków procesy starzenia działają nieuchronnie. Objawiają się w postaci blizn, zmarszczek czy przebarwień. Laserowe odmładzanie skóry może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Przygotowaliśmy kompendium wiedzy o laserowym resurfacingu skóry.

laserowy lifting twarzy, fotoodmładzanie

Spis treści

Anatomia skóry

Rozważasz skorzystanie z zabiegu laserowego odmładzania skóry? W związku z tym warto dowiedzieć się więcej o anatomii największego ludzkiego organu. Nasza skóra składa się z dwóch warstw: naskórka i skóry właściwej. Wewnętrzną warstwą jest skóra właściwa. Znajdują się w niej naczynia krwionośne, nerwy, gruczoły potowe i łojowe, mieszki włosowe oraz kolagen i elastyna, które nadają skórze jej strukturę. Zewnętrzną warstwą jest naskórek. Ludzkie ciało w naturalny sposób odnawia skórę poprzez jej złuszczanie. Podczas zabiegu resurfacingu skóry usuwana jest warstwa rogowa naskórka, a jej regeneracja trwa kilka tygodni.

Laserowe odmładzanie skóry — co to jest za zabieg?

Nieinwazyjny i niechirurgiczny laserowy resurfacing skóry to zabieg kosmetyczny wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, dermatologa lub doświadczonego kosmetologa. Precyzyjnie usuwa martwe komórki naskórka oraz zewnętrzne komórki skóry właściwej. Stymuluje tworzenie się nowych oraz produkcję kolagenu i elastyny. Czyni skórę młodszą i bardziej napiętą. Redukuje zmarszczki, plamy starcze, równoważy koloryt, niweluje uszkodzenia słoneczne oraz inne oznaki starzenia. Zmniejsza widoczność blizn oraz niektórych problemów skórnych.

Fotoodmładzanie skóry: dla kogo jest ten zabieg?

Istnieją różne rodzaje laserów, a każdy z nich jest przeznaczony do leczenia innych problemów skóry. To świetny sposób niwelowania zmarszczek, blizn, przebarwień oraz nierównego kolorytu i tekstury. Laserowy lifting twarzy to świetny zabieg w profilaktyce anty-aging. Proponujemy go pacjentom, którzy oczekują spektakularnych efektów w odmładzaniu skóry twarzy i ciała. Niweluje zmarszczki na czole, także lwią zmarszczkę, zmarszczki w okolicach oczu, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust czy bruzdy nosowo-wargowe. Fotoodmładzanie jest wskazane w przypadku rumienia, piegów, rozszerzonych porów, łagodnych zmian naczyniowych. Resurfacing skóry to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Choć z zabiegu laserowego usuwania zmarszczek może skorzystać każdy pacjent, to w Klinice Dermedik w Krakowie dobierzemy odpowiednią metodę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zabieg ten stosujemy na okolice oczu, twarz, okolicę ust, szyję, dekolt, grzbiet dłoni czy wybrane partie ciała. 

Przygotowanie do zabiegu resurfacingu skóry

Usta są jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych partii ciała. W związku z tym w Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik w Krakowie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować dyskomfort lub ból odczuwany w trakcie zabiegu. Stosujemy znieczulenie miejscowe lub dentystyczne. Warto zaznaczyć, że przez kilka dni po zabiegu usta mogą być tkliwe.

Przebieg laserowego odmładzania skóry

Odmładzanie skóry laserem to procedura wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego lub dermatologa. Pozwala on zminimalizować zmarszczki na twarzy. Zdarza się, że wykonywane jest na znieczuleniu miejscowym. Istnieje wiele urządzeń, które mogą być zastosowane do przeprowadzenia tego zabiegu. Resurfacing twarzy przy pomocy lasera trwa od 20 minut do dwóch godzin. Zjawiskiem normalnym po wykonaniu zabiegu odmładzania skóry laserem jest obrzęk. W miejscach poddanych laseroterapii do 72 godzin może pojawić się pieczenie lub świąt. Po 5-7 dniach od wykonania zabiegu skóra stanie się sucha i zacznie się złuszczać. W zależności od leczonych zmian i wybranej metody czas jej gojenia może trwać nawet trzy tygodnie. Zaczerwienienie może utrzymywać się do 12 tygodni.

Rodzaje urządzeń stosowanych do odmładzania skóry laserem

W krakowskiej klinice Dermedik proponujemy zabiegi resurfacingu skóry:

Odmładzanie twarzy laserem Fotona to mało inwazyjny zabieg, który pozwala uzyskać spektakularne i niemal natychmiastowe efekty anty-aging. Urządzenie emituje wiązkę światła, która wnika w głębokie partie skóry. Pobudza procesy regeneracyjne i obkurcza włókna bez uszkadzania skóry. Dowiedz się więcej o laserowym odmładzaniu twarzy laserem Fotona.

Endolifting twarzy laserem Fotona 4D zapewnia znakomite rezultaty. Nie tylko odbudowuje kolagen, ale także likwiduje oznaki starzenia skóry. Poprawia jej jędrność i elastyczność. Wyrównuje koloryt, redukuje zmarszczki. Dowiedz się więcej o endoliftingu twarzy laserem Fotona 4D.

Fotoodmładzanie laserem Palomar LUXG to bezpieczna i bezinwazyjna metoda regeneracji skóry w jej głębszych warstwach, która pozwala zniwelować przebarwienia, popękane naczynka, rozszerzone pory czy zmarszczki. W efekcie zabieg ten pobudza włókna kolagenowe do intensywnej odnowy. Dowiedz się więcej o zabiegu laserowego fotoodmładzania skóry.

Przeciwwskazania do resurfacingu skóry

Wśród przeciwwskazań do wykonywania laserowego odmładzania skóry wylicza się:

• aktywną opryszczkę

• przyjmowanie leków i ziół fotouczulających

• ciążę i karmienie piersią

• chorobę nowotworową

• choroby układu nerwowego

• choroby naczyń krwionośnych

• zaburzenia krzepnięcia krwi

• choroby układ sercowo-naczyniowego.

Wszystkie przeciwwskazania zostaną omówione na konsultacji przed zabiegiem zależnie od wybranej metody.

Dermabrazja i jej łagodniejszy łagodniejsze wersje, czyli mikrodermabrazja i dermaplaning, to mechaniczne formy resurfacingu skóry. Techniki te polegają na fizycznym złuszczaniu zewnętrznych warstw powierzchni skóry w celu odmłodzenia, wygładzenia i poprawy jej tekstury oraz kolorytu. Jednak szybsze i bardziej spektakularne efekty zapewniają metody laserowego odmładzania skóry zaprezentowane w powyższym artykule.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.