Laserowe usuwanie tatuażu — wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Tatuaże w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Imię pierwszej miłości czy ulubiony obrazek wytatuowany na skórze po kilku latach staje się czasem nieaktualny. W związku z tym systematycznie wzrasta również liczba osób zainteresowanych ich usunięciem. Zebraliśmy najpopularniejsze fakty i mity o laserowym usuwaniu tatuażu.

laserowe usuwanie tatuażu

Spis treści

Mit 1: Usunięcie tatuażu jest bolesne

Tatuowanie ciała może być bolesnym doświadczeniem. Aby usunąć niechciany tatuaż, najlepiej udać się do polecanej Kliniki Medycyny Estetycznej w Krakowie, w której wykorzystujemy innowacyjne technologie, aby zapewnić jak najwyższy komfort oraz uzyskać oczekiwane rezultaty.

Nie możemy zagwarantować, że laserowe usuwanie tatuażu czy źle wykonanego makijażu permanentnego będzie całkowicie bezbolesne. Nasi doświadczeni eksperci zrobią jednak wszystko, aby zminimalizować dyskomfort.

Mit 2: Tatuaż można usunąć ekspresowo

Próba usunięcia tatuażu podczas jednej wizyty może powodować ogromny ból i pozostawiać blizny. Intensywne zabiegi są ryzykowne i mogą powodować infekcje. W związku z tym, aby zapewnić najwyższy komfort oraz osiągnąć trwały rezultat wykonujemy zabieg laserowego usuwania tatuażu, które wymagają od 5 do 10 powtórzeń.

Mit 3: Usuwanie tatuażu sporo kosztuje

Koszt usuwania tatuażu zależy od jego rozmiaru i wzoru, a to przekłada się na liczbę zabiegów niezbędnych do jego całkowitego usunięcia. W krakowskiej Klinice Dermedik przed każdym zabiegiem usuwania tatuażu zapraszamy na konsultację, w trakcie której dowiesz się, jaki będzie koszt usunięcia twojego tatuażu. Poznasz również liczbę zabiegów niezbędnych do jego trwałego usunięcia pigmentu.

Mit 4: Nie można całkowicie usunąć tatuażu

Fakt, tak było w przeszłości. Jednak ostatnie lata oraz wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu pokazują, że mamy ogromne doświadczenie w permanentnym usuwaniu tatuażu. Masz taką niechcianą dekorację i chcesz, aby zniknęła całkowicie? Zależy Ci na tym, aby zapomnieć o tatuażu, który wiąże się z wydarzeniami z przeszłości? W Klinice Dermedik skutecznie i bezpiecznie usuwamy ze skóry tatuaże we wszystkich kolorach nawet w tych uznawanych za trudne do usunięcia.

Mit 5: Tatuaże są trudne do usunięcia

Okazuje się, że to wcale nie rozmiar, ale kolor jest wyznacznikiem trudności w usuwaniu tatuażu. W zależności od partii ciała, na której tatuaż się znajduje oraz zastosowanego koloru, wymagane będzie użycie odpowiedniej długości fal lasera. Na przykład czarne kolory tatuażu są łatwiejsze do usunięcia. Trudniej jest usunąć barwnik zielony, żółty czy niebieski w tatuażu. Najwięcej wysiłku wymaga usunięcie barwników białych, cielistych czy różowych. Innowacyjne technologie laserowe i najnowsze dostępne lasery sprawiają, że wszystkie barwniki tatuażu usuwane są równomiernie. A takie rozwiązanie wykorzystywane jest w najlepszych klinikach medycyny estetycznej, także i naszej.

Mit 6: Usuwanie tatuażu powoduje powstawanie blizn

W przeszłości stosowano przestarzałą technologię usuwania tatuażu, której efekty były trudne do przewidzenia, a czasem nawet niebezpieczne. Dziś mamy dostęp do nowoczesnego sprzętu, który w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów ogranicza szansę na powstawanie blizn w efekcie laserowego usuwania tatuażu. Warto jednak podkreślić, że niektórzy ludzie mają tendencję do powstawania blizn, jednak występuje to w skrajnych przypadkach.

Laserowe usuwanie tatuażu wykonywane przez doświadczonego eksperta jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem. Laser działa jedynie na pigmenty tatuażu znajdujące się w górnej warstwie skóry. Prawidłowo wykonany zabieg nie pozostawia blizn oraz nie powoduje uszkodzeń skóry.

Innowacyjny laser pikosekundowy zapewnia spektakularne efekty w usuwaniu tatuażu

W krakowskiej Klinice Dermedik używamy najnowocześniejszego sprzętu w postaci lasera pikosekundowego PICO ND YAG MASTER. Wykorzystuje on zarówno krótkie, jak i długie impulsy światła i automatycznie dopasowuje energię lasera do miejsc zabiegu. Dzięki temu usuwanie tatuażu, także kolorów uznawanych dotąd za problematyczne, jest szybkie i bezbolesne.

Szukasz kliniki, w której bezpiecznie i skutecznie usuniesz tatuaż? Nie czekaj, umów się na konsultację w krakowskiej Klinice Dermedik. Nasi eksperci zadbają o to twój komfort oraz najlepsze efekty zabiegu, odpowiedzą na twoje pytania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości.


Przeczytaj więcej: Usuwanie blizn laserem – co musisz o tym wiedzieć.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.