Usuwanie blizn laserem – co musisz o tym wiedzieć?

Blizny, zmarszczki, rozstępy i inne niedoskonałości skóry są bezpośrednią przyczyną kompleksów i utraty pewności siebie. Pojawiają się zarówno u młodszych, jak i u starszych osób. Usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego to jeden z najdoskonalszych zabiegów, jakie proponuje aktualnie medycyna estetyczna. Mikrowiązki światła efektywnie ingerują w strukturę skóry, tworząc naturalne rany, a dzięki temu w procesie gojenia się wyniszczone, stare komórki zostają zastąpione nowymi, młodymi i elastycznymi. Poznaj sekret usuwania blizn nowoczesnym laserem. Odkryj, jak przebiega zabieg w naszej renomowanej Klinice Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik.

usuwanie blizn laserem

Spis treści

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym?

Jak sama nazwa wskazuje, laser frakcyjny oddziałuje punktowo. Co za tym idzie, nie uszkadza on całej skóry, lecz tylko wybrane punkty. Można to porównać do precyzyjnego dziurkowania: podczas zabiegu tkanki zostają podgrzane, a w skórze tworzą się mikrourazy. Wywołany szok cieplny stymuluje skórę do odnowy. Zwiększa się produkcja kolagenu, a wypalone ubytki zaczynają się goić. W rezultacie blizny zostają zastąpione zagojonymi tkankami, które są od nich dużo jaśniejsze. „Efektem ubocznym”, jaki niesie ze sobą usuwanie blizn laserem, jest podniesienie elastyczności skóry. Staje się ona bardziej nawilżona i napięta. Wzmożona regeneracja pozytywnie wpływa na oznaki starzenia, skutecznie je spowalniając. Obok rezultatu w postaci zmniejszenia widoczności blizn i bruzd, Pacjent zauważa więc polepszenie jędrności i ogólnego wyglądu skóry. Laser frakcyjny pozwala na wyeliminowanie niedoskonałości występujących na skórze, a efektywność zabiegu jest związana z rodzajem i głębokością zmian.

Jak wygląda zabieg wykonywany przy użyciu lasera frakcyjnego?

Większość zmian skórnych da się usunąć poprzez skłonienie skóry do naprawy. Metodą, która cechuje się w tym zakresie dużą skutecznością, jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że to innowacyjne urządzenie zrewolucjonizowało branżę medycyny estetycznej. Podczas zabiegu laser emituje wiązkę światła, która przenika przez skórę, gdzie jest pochłaniana przez wodę. Ta natychmiast się podgrzewa i zaczyna odparowywać, co powoduje mikrouszkodzenia komórek skóry. W tym zawiera się istota resurfacingu z wykorzystaniem lasera nowej generacji: skóra zostaje pobudzona do naprawy. Rozpoczynają się procesy regeneracyjne, powstają młode komórki, a zdrowa tkanka zastępuje chorą. Efekty są widoczne, gdy skóra się zagoi, co zwykle trwa około dwóch tygodni. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym polega więc na sprowokowaniu procesu gojenia się skóry. To znakomity sposób na zlikwidowanie blizn, zmarszczek oraz innych niedoskonałości, mogących odbierać pewność siebie i być bezpośrednią przyczyną kompleksów.

Czy laserowe usuwanie blizn boli i kiedy nie można przeprowadzić zabiegu?

Do najczęściej zadawanych pytań należą te, dotyczące bólu związanego z zabiegiem. Pacjenci zawsze pytają nas o odczucia, jakie będą towarzyszyć im podczas terapii laserem frakcyjnym. Wiele zależy od indywidualnych preferencji Pacjenta – ból nie jest jednak na tyle duży, aby stosować znieczulenie miejscowe. Można porównać go delikatnego dyskomfortu, który nasila się wraz z wielkością i wiekiem usuwanych blizn. W przeciwieństwie do zabiegów o wysokiej inwazyjności, pobudzanie tkanki do regeneracji nie wiąże się z silnym bólem ani ryzykiem niebezpiecznych powikłań. Lekarz medycyny estetycznej musi jednak upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Do tych należą m.in. stany zapalne skóry, ciąża, cukrzyca, fotodermatoza. Laser frakcyjny nie może zostać użyty na skórze opalonej, niedawno peelingowanej ani chorej – dlatego przed przystąpieniem do zabiegu, niezbędna jest fachowa konsultacja lekarska. W Klinice Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik usuwamy blizny najskuteczniejszymi z dostępnych metod. Skontaktuj się z nami, a omówimy Twój przypadek i zaproponujemy profesjonalne rozwiązanie, szyte na miarę Twoich potrzeb.

Zabiegi laseroterapii w krakowskiej Klinice Dermedik

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne lasery frakcyjne CO2, z użyciem których jesteśmy w stanie usunąć blizny i rozstępy, a także przeprowadzić lifting twarzy oraz odmłodzić wygląd dłoni Pacjenta. Szczegóły dotyczące oferty są dostępne online. Co warte podkreślenia, redukcja zmian skórnych (np. trądzikowych) w ramach laseroterapii nie jest możliwa u wszystkich. Dlatego podczas konsultacji przeprowadzamy wywiad i sprawdzamy, czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Są nimi m.in. stany zapalne i nowotwory skóry, ciąża oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Z rozpoczęciem terapii należy się wstrzymać również w przypadku niedawnego wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, wykonywania peelingów i opalania się. Bez obaw – zanim zakwalifikujemy Cię do zabiegu, dokładnie sprawdzimy, czy jest on wskazany i bezpieczny w Twoim przypadku. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i skorzystaj z szerokich możliwości współczesnej laseroterapii!

Usuwanie rozstępów po ciąży

Rozstępy to blizny z rodzaju zanikowych, pojawiających się wskutek przerwania włókien kolagenowych. Ma to miejsce m.in. podczas silnego rozciągania się skóry, które następuje w II i III trymestrze ciąży. Nawet najdroższe kremy mogą nie zapobiec rozstępom – na ich występowanie duży wpływ mają bowiem czynniki genetyczne. Metodą, pozwalającą całkowicie zredukować te nielubiane blizny, jest zabieg laserem frakcyjnym. Można go przeprowadzić po zakończeniu kamienia piersią, które podobnie jak ciąża, stanowi przeciwwskazanie do laseroterapii.

Zadaniem lasera frakcyjnego jest stymulacja skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Aby nastąpiła, konieczne będzie wywołanie kontrolowanych uszkodzeń tkanek. Jest to możliwe poprzez wprowadzenie pod skórę wiązki światła, która w efekcie kontaktu z wodą, ulega ablacji. Wówczas zostają uruchomione procesy odbudowy – skóra zaczyna się regenerować.

W przypadku rozstępów dużą rolę w procesie ich usuwania odgrywa czas. Gdy blizny znajdują się w początkowej fazie rozwoju (mają czerwony kolor), ich likwidacja jest znacznie prostsza. Rozstępy w fazie zanikowej (te, które zmieniły odcień z czerwonego na biały) są trudniejsze w zredukowaniu i wymagają bardziej wzmożonych działań. W zależności od przypadku usuwanie blizn laserem może wymagać od 3 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odpowiednich odstępach czasowych. Ilość serii i częstotliwość zabiegów dobiera lekarz, adekwatnie do stopnia zaawansowania problemu.

Nawet gdy wydaje się, że rozstępów nie sposób zredukować, warto zasięgnąć opinii specjalisty. W naszej przeprowadzamy usuwanie blizn laserem frakcyjnym najnowszej generacji. Jesteśmy przekonani, że znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów i przy pomocy odpowiednich sprzętów, przywrócimy skórze dawny wygląd.

Usuwanie blizn laserem – konsultacja przed zabiegiem

Zanim rozpoczniemy leczenie w naszej Klinice, czeka Cię szereg badań, które są niezbędne w przygotowaniu Twojej skóry do dalszych etapów. Odbycie konsultacji z doktorem jest wymagane. Po co? Aby w dalszych działaniach, nasi wykwalifikowani specjaliści mogli dobrać odpowiednią metodę leczenia specjalnie dla Ciebie. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób jednostkowy, dlatego wcześniejsze przebadanie jest tak niebywale istotne. Usuwanie blizn laserem proponujemy naszym Klientom od bardzo dawna. Metoda cechuje się skutecznością, a przede wszystkim bezpieczeństwem.

Kompleksowe usuwanie blizn laserem w Krakowie

Laserowe usuwanie blizn i niedoskonałości skóry sprowadza się do stymulacji syntezy włókien kolagenowych. Żeby efekty były widoczne, należy powtórzyć zabieg kilka razy. To pozwoli maksymalnie wygładzić i odmłodzić część Twojego ciała, na którym pojawiła się zmiana skórna. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym to nowoczesna i innowacyjna metoda, która wywróciła do góry nogami całą branżę medycyny estetycznej. Podczas zabiegu emitowana jest wiązka światła, która przenika przez skórę. Następnie zostaje pochłonięta przez wodę, a ta natychmiast zaczyna się podgrzewać i odparowywać. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do naprawy. Kolejnym etapem jest regeneracja, która charakteryzuje się procesem powstawania młodych komórek w miejsce starych. Efekty zabiegu widoczne są już podczas gojenia się skóry. Usuwanie laserowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, umożliwiającym pozbycie się wszelkich niedoskonałości natury estetycznej.

Reasumując, medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach proponuje wiele rozwiązań dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną zachwycać pięknym i młodym wyglądem pozbawionym mankamentów i niedoskonałości. Laser frakcyjny najnowszej generacji, którego używamy w Klinice Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik to urządzenie, które poradzi sobie z niedoskonałościami skóry obejmującymi twarz, szyję, dekolt, brzuch, piersi, dłonie. Warto zapamiętać, że nie wszystkie metody na pozbycie się niedoskonałości na twarzy są skuteczne, jednak nasi specjaliści znajdą rozwiązanie na różnorodne problemy skóry i przywrócą jej piękny wygląd i blask.


Przeczytaj więcej : Laserowe usuwanie tatuażu

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.