Laserowe Leczenie Trądziku FOTONA |
Cena |
Laserowe leczenie trądziku Fotona- zabieg na twarz |
650 zł |
Laserowe leczenie trądziku Fotona- zabieg na plecy |
850 zł |
Częstą przyczyną pojawienia się trądziku na twarzy, zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych, jest nadmierne wydzielanie sebum. Zwykle dzieje się to na tle hormonalnym, czasami ma związek z prowadzeniem złego trybu życia, spożywania przetworzonych, tłustych lub ostrych potraw i picia zbyt małej ilości wody w ciągu dnia. Medycyna dobrze radzi sobie na polu walki z trądzikiem. Jednak czasami potrzebne jest działanie od zewnątrz. W tym sprawdzi się leczenie trądziku z użyciem lasera Fotona.
Nieleczone zmiany skórne potrafią stać się prawdziwym utrapieniem! Wielu nastolatków marzy o gładkiej cerze, pozbawionej bruzd, bolących krost, wykwitów, rumianej twarzy i widocznie rozszerzonych porów bez zmian trądzikowych. To jeden z tych elementów wyglądu, który potrafi całkowicie odmienić samoocenę osoby w okresie dojrzewania, która boryka się z tym problemem. Dlatego tym bardziej warto podjąć się laserowego leczenia trądziku zamiast tradycyjnych dermatologicznych metod (leczenie konwencjonalne). Odpowiednie leczenie laserem nie tylko usuwa pozostałości po trądziku w różnym stopniu nasilenia zmian (blizny, wgłębienia w twarzy, krostki), które wydawały się być „już na zawsze”, ale także dobrze radzi sobie z zapobieganiem dalszemu powstawaniu zmian blizn i przebarwień i zaostrzeniu zmian trądzikowych. Zatem jeśli zależy ci na pożegnaniu się z objawami trądziku i na redukcji blizn i grudek, nie zwlekaj – wybierz się na serię zabiegów wspomagających terapię trądziku za pomocą lasera Fotona.
Z zabiegu laserowego wspomagającego leczenie trądziku może skorzystać każdy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest to opcja dostępna dla osób niemal w każdym wieku. Jedna sesja z laserem to najczęściej dopiero początek dłuższej drogi ku idealnej cerze. Potrzeba kilku spotkań w gabinecie kliniki medycyny estetycznej, aby zauważyć oszałamiające efekty. Minimalna liczba zabiegów to trzy wizyty, optymalna sześć. Między każdą sesją należy zachować odstęp czasowy trwający ok. dwóch do czterech tygodni. Ten sposób leczenia jest bezpieczny, choć trzeba mieć na uwadze, że istnieje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Warto jeszcze skonsultować się przed zabiegiem z dermatologiem.
Przed zabiegiem specjalista zawsze przeprowadza wywiad z pacjentem oraz przekazuje niezbędne informacje dotyczące przebiegu zabiegu, jak i możliwych skutków niepożądanych. Osoba poddająca się laserowemu leczeniu trądziku wie, jakie objawy mogą wystąpić oraz jak sobie z nimi radzić. Pierwszym z nich, w zasadzie nieuniknionym na podrażnionej trądzikiem cerze, jest zaczerwienienie. Najczęściej lekkie, ale jednak. Najprostszym sposobem na przetrwanie tych kilku dni do momentu złagodzenia zaróżowień jest noszenie makijażu. Drugim z efektów niepożądanych jest hiperpigmentacja, czyli miejscowe pociemnienie skóry. Nie jest to stan długotrwały, ale trzeba się z tym liczyć. Rzadziej występuje także hipopigmentacja, przeciwieństwo ciemnienia, czyli rozjaśnione białe plamki na cerze. I w końcu trzecim działaniem niepożądanym, na który warto się przygotować, występującym jeszcze podczas wykonywania zabiegu, jest jego bolesność. Wielu pacjentów skarży się na pewien dyskomfort, choć nie jest to silny ból wymagający interwencji specjalisty.
Zastanawiasz się, ile kosztuje skuteczne leczenie trądziku i to czy ta metoda leczenia trądziku jest na Twoją kieszeń? Czas rozwiać wątpliwości. Oczywiście cena zależy od obszaru poddanego zabiegowi. Jeśli chodzi o twarz, to jeden zabieg laserowy kosztuje 550 złotych. W przypadku pleców ta cena jest ruchoma i zaczyna się od 750 złotych. Terapia leczenia trądziku to zabieg wymagający serii zabiegów abyśmy mogli cieszyć się pełnym wyleczeniem. Pełna kuracja wymaga czasu i wyniesie kilka tysięcy złotych, ale zdecydowanie jest to wydatek, który warto ponieść. Piękna cera i dobre samopoczucie to coś, na co można i na co warto poświęcić trochę oszczędności.
Jak wiadomo, zawsze istnieją jakieś przeciwwskazania, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem decyzji o kuracji laserem. Laser Fotona to nowoczesny i sprawdzony sprzęt, w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka. Mimo to – zastosowany pomimo przeciwwskazań – może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Do głównych przeciwwskazań stosowania lasera jako sposobu na leczenie trądziku jest ciąża i karmienie piersią. W tym czasie kobiety nie mogą podejmować leczenia. Specjalista nie wykona zabiegu, jeśli w obrębie, w którym ma działać światło lasera, pacjent ma rany, podrażnienia lub czynne zakażenie. Na jakiś czas przed planowanym zabiegiem laserowym zalecane jest także odstawienie niektórych suplementów, kosmetyków i leków. Wśród nich są kremy na bazie witaminy A oraz C, a także preparaty na bazie żelaza i herbaty ziołowe (szczególnie napar z dziurawca, skrzypu polnego i rumianku). Leki przeciwzakrzepowe, przeciwgrzybiczne oraz środki rozszerzające naczynia krwionośne także dyskwalifikują pacjenta. Równie negatywny wpływ na skórę będzie miał laser w połączeniu z promieniowaniem słonecznym/UV. Dlatego nie wolno poddawać się takiemu leczeniu trądziku, jeśli jest się po ekspozycji na słońce, wizycie w solarium lub gdy takową się planuje. To mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku.
Sprawdź również pozostałe zabiegi laseroterapii, pomagające utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji:
Laser Fotona – leczenie rumienia,
Laser Fotona – leczenie przebarwień,
Ceny zabiegów znajdują się w cenniku. Sprawdź również zakładkę promocję i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy.
Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.
Przechodząc dalej, oświadczasz, że:
Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.