Szukaj
Szukaj

Balon żołądkowy receptą na odchudzanie bez efektu jo-jo i bez skalpela

Pragniesz schudnąć, jednak dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Mimo iż starasz się przestrzegać zdrowej diety, nadal często podjadasz? Żadne rygorystyczne diety i treningi nie dały rezultatów? Balony żołądkowe to jedna z wielu propozycji klinik medycyny estetycznej i świetna alternatywa dla operacji bariatrycznych. Zabieg zmniejsza masę ciała oraz leczy nadwagę i otyłość bez skalpela i innych inwazyjnych rozwiązań. Przygotowaliśmy obszerne kompendium wiedzy zabiegach implantacji balonów żołądkowych, w którym odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wątpliwości.

czy balon żołądkowy jest skuteczny?

Spis treści

Co to jest balon żołądkowy?

Balon wewnątrzżołądkowy to szybki, bezpieczny i bezinwazyjny sposób redukcji masy ciała oraz leczenia nadwagi i otyłości. Zmniejsza objętość żołądka i ogranicza ilość zjadanego jedzenia. Przez to rozwiązuje problem nadmiernego przejadania się, gdyż szybko zapewnia uczucie sytości.

Balon zakładany jest drogą endoskopową, a to oznacza, że jest świetnym zamiennikiem bardziej inwazyjnych metod redukcji masy ciała. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób z niewielką otyłością. Trzeba jednak podkreślić, że jest on rozwiązaniem tymczasowym. Trzeba go usunąć po 6 lub 12 miesiącach.

Balon żołądkowy to znana metoda leczenia otyłości, której poddało się tysiące pacjentów na całym świecie. Warto podkreślić, że rozwiązanie to jest jedynie uzupełnieniem zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Znajduje także zastosowanie jako zabieg wspomagający przed chirurgicznym leczeniem otyłości.

Wskazania do zabiegu implantacji balonu żołądkowego

Zastanawiasz się, czy balon żołądkowy to dobre rozwiązanie dla Ciebie? To metoda polecana osobom borykającym się z nadwagą oraz otyłością. Zalecana jest szczególnie u tych, którzy próbowali zrzucić zbędne kilogramy poprzez dietę, farmakoterapię oraz aktywność fizyczną, jednak żadna z powyższych nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Balon żołądkowy to zabieg wskazany dla osób o indeksie masy ciała BMI co najmniej 27 oraz tych, którym udało się schudnąć, jednak kilogramy powróciły.

Wprowadzenie balonu do żołądka to metoda, którą można przeprowadzić już u osób, które ukończyły 16 lat, a także u chorych cierpiących na otyłość olbrzymią, dla których chirurgiczne metody leczenia będą przeciwwskazaniem. Balon żołądkowy jest też rozwiązaniem zalecanym jako przygotowanie osób z nadwagą lub otyłością do operacji ginekologicznych, ortopedycznych czy przepuklin

Jak wygląda zabieg zakładania balona żołądkowego krok po kroku?

W krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik niewielki pusty balonik wprowadzany jest doustnie do żołądka. Następnie zostaje napełniony solą fizjologiczną zabarwioną błękitem metylenowym. Wykonany został z tworzywa odpornego na działanie kwasów tłuszczowych, dzięki czemu może pozostać w żołądku pacjenta przez 6 lub 12 miesięcy. Zabieg trwa około 30 minut. Po jego wykonaniu pacjent wraca do domu, jednak zalecamy wypoczynek przez kilka dni.

Z czym wiąże się założenie balonu żołądkowego?

Pacjenci, u których dokonano wprowadzenia balonu żołądkowego, powinni przygotować się na to, że przez tydzień po wykonaniu zabiegu mogą występować nudności, wymioty, skurcze i dyskomfort. A to z prostego powodu – żołądek potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Po tym czasie można spożywać wszystkie posiłki o zmniejszonej kaloryczności i w mniejszych porcjach. Trzeba ograniczyć zupy, pokarmy półpłynne i papkowate oraz zrezygnować z picia napojów gazowanych, a także stosowania leków i suplementów diety w formie tabletek musujących.

Balon gastryczny — efekty

Warto zaznaczyć, że po usunięciu balonu objętość żołądka wraca do pierwotnych rozmiarów. Zwolennicy tej metody oraz nasi pacjenci zadowoleni są z efektów, gdyż ich zdaniem, zabieg ten wpływa korzystnie na zmianę nawyków żywieniowych. W efekcie przykładają się one na stabilizację masy ciała. Poza tym balon żołądkowy nie jest przeciwwskazaniem do aktywności fizycznej, która jest niezbędnym elementem procesu leczenia otyłości i nadwagi. W przypadku balonu wypełnionego powietrzem trzeba jedynie zrezygnować z nurkowania i latania samolotem ze względu na zmianę ciśnień. Skutecznym efektem zabiegu odchudzania balonem żołądkowym najczęściej jest utrata 16-20 kg, choć są też pacjenci, którzy mogą pochwalić się utratą aż 38 kg.

Jak wygląda życie z balonem żołądkowym?

Pierwsze dni po założeniu balonu gastrycznego nie należą do najbardziej komfortowych. Żołądek potrzebuje czasu, aby się do niego przyzwyczaić. W związku z tym mogą pojawić się skurcze, biegunki, zgagi, wzdęcia czy nudności, które mijają po tygodniu. Zależnie od zdolności adaptacyjnych żołądka ich natężenie i czas trwania może się różnić. Lekarz może zalecić leki rozkurczowe, przeciwbólowe i przeciwwymiotne. Najlepiej przez kilka dni po wykonanie zabiegu implantacji balonu żołądkowego pozostać w domu.

Skuteczność balonu żołądkowego

Balon żołądkowy działa na dwa sposoby. Po pierwsze zmniejsza objętość żołądka, co oznacza, że w efekcie będziesz zjadać mniej. Po drugie ogranicza przepływ pokarmu i wody, co spowoduje uczucie sytości na dłużej. Metoda ta nie zagwarantuje spadku masy ciała podobnie jak inne zabiegi. Zadaniem balonu gastrycznego jest zwiększenie uczucia sytości oraz pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Nie zastąpi aktywności fizycznej oraz zracjonalizowanej diety.

Balon żołądkowy — wady i zalety

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zastosowanie balonu żołądkowego w Twoim przypadku? Choć jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, to wiąże się z pewnymi niedogodnościami i ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Poznaj zatem wady i zalety tego rozwiązania.

Wśród zalet balonu żołądkowego wyliczyć można bezpieczeństwo oraz operację metodą endoskopową, która nie wymaga użycia skalpela i nie pozostawia blizn. Poza tym balon pozostaje w żołądku jedynie na 6 lub 12 miesięcy, a następnie jest usuwany.

Wśród wad balonu żołądkowego wylicza się niewielką utratę wagi ciała, dyskomfort, zgagę oraz konieczność usunięcia po 6 lub 12 miesiącach. Wśród możliwych powikłań wylicza się ryzyko perforacji żołądka, pęknięcia balonu czy owrzodzeń przewodu pokarmowego.

Inne zabiegi wspomagające leczenie nadwagi i otyłości w Krakowie

Nadwaga i otyłość to popularne choroby naszych czasów. Niestety ich liczba ciągle rośnie. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że na otyłość cierpi ponad 300 mln ludzi na świecie, a nadwagę ma ponad miliard. Przyczyn nadmiaru kilogramów jest mnóstwo. Warto jednak zadbać o ciało holistycznie, aby nie doprowadzić do rozwoju szeregu chorób cywilizacyjnych, takich jak: dolegliwości układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu, stłuszczenie wątroby, zaburzenia płodności czy cukrzyca typu 2. 

W Krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik proponujemy także inne zabiegi na nadmiar tkanki tłuszczowej. W zależności od oczekiwań, które chętnie poznamy podczas konsultacji, zaproponować możemy:

• liposukcję wodną Liposukcja Body-Jet® WAL

• D-ACTOR® Storz Medical

ONDA redukcja tkanki tłuszczowej

• Termolifting Zaffiro

• Zabiegi wyszczuplające Icoone

Accent Ultra V Alma-Liposukcja ultradźwiękowa

Laser Fotona – TS TightSculpting™ lipoliza laserowa

Liposukcja Vaser Lipo

• Kriolipoliza Lipo Cryo

• Lipoliza iniekcyjna

• Liposukcja ultradźwiękowa Accent Alma Lasers

• Carboxyterapia (karobksyterapia)

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Kraków i okolice

Zastanawiasz się gdzie najlepiej zgłosić się na leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera? Dobrym wyborem będzie Klinika Medycyny Estetycznej w Krakowie, gdzie zabieg ten od lat wykonuje dr n. med. Zbigniew Plewa. Oddaj się w ręce doświadczonego specjalisty i zdecyduj na Założenie balonu żołądkowego w Krakowie.

W związku z tym, że nie w każdym mieście w Polsce istnieją placówki, które oferują leczenie nadwagi i otyłości balonem żołądkowym warto zdecydować się na zabieg założenia balonu żołądkowego w Klinice Dermedik w Krakowie. 

Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIP kosztuje 7350 zł, natomiast założenie balonu żołądkowego Orbera 365 na 12 miesięcy kosztuje 8850.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.