Liposukcja w Krakowie, na którą metodę się zdecydować?

Liposukcja to bardzo popularny zabieg chirurgiczny. Jego zadaniem jest usunięcie tłuszczu, którego nie można pozbyć się poprzez dietę lub ćwiczenia. Z której metody liposukcji skorzystać w Krakowie? W jaki sposób przygotować się do tego zabiegu i na jakie efekty możesz liczyć? Zapraszamy do lektury poradnika o liposukcji.

liposukcja kraków

Spis treści

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Dobrze zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną to najlepszy sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Mimo podejmowanych trudów i wysiłków czasem jednak nie są one skuteczne. W takich przypadkach coraz więcej osób poszukuje rozwiązań oferowanych przez najlepsze kliniki medycyny estetycznej. Dodatkowo uwarunkowania genetyczne, dolegliwości takie jak niedoczynność tarczycy czy zmiany, które zaszły w kobiecym organizmie po ciąży, mogą powodować powstawanie mało estetycznych fałd tłuszczu. Na przykład w Klinice Dermedik w Krakowie zależnie od różnych przyczyn, oczekiwań i wyników badań lekarz medycyny estetycznej lub chirurg proponuje odpowiednio dobrany zabieg. Może to być: liposukcja wodna Body-Jet®, D-ACTOR® Storz Medical, redukcja tkanki tłuszczowej ONDA, termolifting Zaffiro, zabiegi wyszczuplające Icoone, liposukcja ultradźwiękowa Accent Ultra V Alma, mezoterapia igłowa, lipoliza laserowa Laser Fotona – TS TightSculpting™, liposukcja Vaser Lipo, lipoliza iniekcyjna Dermaheal LL, kriolipoliza Lipo Cryo, lipoliza iniekcyjna, carboxyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej I-Lipo, lub balon żołądkowy Orbera365 (balon BIP). Dziś przyjrzymy się bliżej różnym metodom odsysania tłuszczu w Krakowie.

Liposukcja — co to takiego?

Liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie. To zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. W zależności od wybranej metody może dodatkowo modelować sylwetkę i poprawiać jej wygląd. Najczęściej wykonuje się ją na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach, twarzy, plecach, brodzie, szyi czy ramionach.

Różne metody liposukcji

Istnieje kilka różnych technik odsysania tłuszczu. Tym, co je łączy jest użycie cienkiej rurki do odessania tłuszczu ze skóry.

Tradycyjna liposukcja

Najlepsze kliniki medycyny estetycznej w dzisiejszych czasach rezygnują z wykonywania klasycznej liposukcji. Wszystko dlatego, że jest to zabiegi inwazyjny, który wymaga znieczulenia ogólnego. Dodatkowo jest obarczony wysokim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych czy skutków ubocznych. Poza tym tradycyjna metoda odessania tłuszczu jest bolesna, powiązana z wysokim ryzykiem powikłań oraz uszkodzeniami okolicznych tkanek. Charakteryzuje się średnią skutecznością, a po jej zastosowaniu pozostanie nadmiar skóry, który trzeba usunąć chirurgicznie, mogą pojawić się również nierówności. Tradycyjna liposukcja wiąże się także z dłuższym czasem rekonwalescencji. Suction Assisted liposuction należy to historycznych już metod odsysania tłuszczu, które zostały wyparte bardziej nowoczesnymi metodami.

Liposukcja wodna Body Jet

Zabieg Body Jet pozwala na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej i można go zastosować na różnych partiach ciała. Wykorzystuje strumień wody do skutecznego oddzielania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek i skóry. Zabieg ten nie narusza ciągłości sąsiednich tkanek, dzięki czemu jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu. Liposukcja Body Jet wykonywana jest na znieczuleniu miejscowym, pozwala uzyskać trwałe efekty i nie wymaga hospitalizacji czy długiego czasu rekonwalescencji. Zależnie od partii ciała poddawanej liposukcji wodnej zabieg te noże trwać od 2 do 4 godzin. To bezpieczna metoda ekspresowej redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Kolejną metodą odsysania tłuszczu w Krakowie, którą wykonujemy w Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik, jest prawie bezbolesna liposukcja Vaser Lipo. Ten zaawansowany zabieg modelujący sylwetkę wykorzystuje ultradźwięki. Pozwala trwale i precyzyjnie usunąć fałdy tłuszczu z różnych partii ciała. Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo nie uszkadza okolicznych tkanek, nerwów czy naczyń. Jej spektakularne efekty widoczne są natychmiastowo. Podobnie jak zabieg odsysania tłuszczu Body Jet, również liposukcję Vaser Lipo, wykonujemy na znieczuleniu ogólnym oraz nie wymaga ona hospitalizacji czy długiego procesu rekonwalescencji. Warto wspomnieć, że poza usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej pozwala ona wymodelować ciało. Fakt ten sprawia, że liposukcja Vaser Lipo w Krakowie cieszy się doskonałymi opiniami i coraz większą popularnością.

Liposukcja ultradźwiękowa Accent Alma Lasers

Trzecią propozycją liposukcji, którą oferujemy w krakowskiej klinice Dermedik, jest Liposukcja ultradźwiękowa Accent Alma Lasers. To nowoczesna i bezinwazyjna metoda redukująca złogi tłuszczu i cellulit. Wykorzystuje ona kawitację ultradźwiękową do rozbijania komórek tłuszczowych oraz przekształcania ich w emulsję. 

Poza tym w drugim etapie zabiegu poza dalszym rozbijaniem tkanki tłuszczowej wykonywany jest drenaż limfatyczny, który poprawia elastyczność skóry. Tłuszcz wraz z toksynami usuwane są z ciała poprzez układ limfatyczny i naczyniowy oraz gruczoły potowe. Ta metoda odsysania tłuszczu pozwala na redukcję fałd z różnych partii ciała. Jest bezinwazyjna i bezbolesna. Nie powoduje efektu jo-jo, nie uszkadza skóry, włókien nerwowych, naczyń krwionośnych czy sąsiednich tkanek. I nie wymaga rekonwalescencji.

Podsumowując, w Krakowie istnieje mnóstwo sposobów na to, by raz na zawsze pozbyć się niechcianej i nieestetycznej tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Na którą z tych metod się zdecydować? Skontaktuj się z nami, umów na konsultację, a po analizie twoich potrzeb oraz niezbędnych badań nasi eksperci zaproponują odpowiedni sposób usuwania tkanki tłuszczowej, którym może być na przykład liposukcja kawitacyjna, liposukcja wodna lub liposukcja ultradźwiękowa.

 

Przeczytaj również: 

Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

 

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.