Powiększanie ust kwasem hialuronowym – najpopularniejsze pytania

Choć istnieje wiele różnych metod powiększania ust, to dużą popularnością cieszą się zabiegi ostrzykiwania. Zastosowanie wypełniaczy zapewnia spektakularny efekt poprawy kształtu i objętości warg. Przygotowaliśmy kompendium wiedzy o powiększaniu ust, w którym odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Zabieg powiększania ust to świetny sposób na dodanie objętości wargom i podkreślenie ust. Jednak podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej przed skorzystaniem z niego warto wziąć pod uwagę pewne kwestie. Poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące powiększania ust.

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Spis treści

Jakie są metody powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg, który wykorzystuje wypełniacze, tłuszcze, implanty silikonowe lub makijaż permanentny. Modelowanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu jego roztworu w wargi w celu wypełnienia warg. Wypełniacze na bazie kolagenu pochodzą z białek ludzkich i zwierzęcych. Natomiast transfer tłuszczy jest używany do wypełnia ust po usunięciu tkanki tłuszczowej z innej partii ciała.

Co to jest wypełniacz ust i do czego służy?

Wraz z wiekiem tracimy kwas hialuronowy, który nawilża skórę. Wpływa to na przesuszenie i marszczenie się ust. Większość wypełniaczy do ust, również te stosowane w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik zawierają kwas hialuronowy. To naturalnie występująca w organizmie substancja oraz popularny składnik kosmetyków. Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który poza wypełnieniem, powiększeniem i podkreśleniem kształtu warg poprawia ich nawilżenie oraz zmniejsza ilość drobnych zmarszczek.

Czy zabieg powiększania ust to rozwiązanie dla mnie?

Zadaniem zabiegów wypełniania ust jest podkreślenie naturalnego kształtu warg i nadanie im młodzieńczej objętości. To popularne rozwiązanie wśród osób o cienkich i nierównych ustach. W najlepszych klinikach medycyny estetycznej w Krakowie po zabiegu wypełniania ust zyskasz lepiej ukształtowane i proporcjonalne wargi. Renomowane kliniki zawsze zapraszają na konsultację przed zabiegiem, na której omawiane są także oczekiwane efekty.

Dodatkowo wypełnianie ust kwasem hialuronowym często sprawia, że osoby, które poddają się temu zabiegowi, zyskują wyższe poczucie własnej wartości i stają się bardziej szczęśliwe.

Czy powiększanie ust boli?

Usta są jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych partii ciała. W związku z tym w Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik w Krakowie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować dyskomfort lub ból odczuwany w trakcie zabiegu. Stosujemy znieczulenie miejscowe lub dentystyczne. Warto zaznaczyć, że przez kilka dni po zabiegu usta mogą być tkliwe.

Ile kosztuje zabieg powiększania i korekty kształtu ust?

W zależności od oczekiwanych rezultatów, które zostają omówione na konsultacji przed zabiegiem, powiększanie, modelowanie i korekta ust lub wypełnianie opadających kącików ust może kosztować od 890 do 3000 złotych. Cena zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym zależy od ilości zastosowanego preparatu oraz specjalisty, który wykonuje zabieg.

Kto powinien zrezygnować z zabiegu powiększania ust?

Nie jest to zabieg polecany kobietom w ciąży czy karmiącym piersią. W przypadku opryszczki i innych infekcji w okolicach ust zalecamy przełożenie zabiegu do momentu całkowitego wygojenia. Wśród przeciwwskazań do wypełniania ust kwasem hialuronowym wylicza się także nadwrażliwość na kwas hialuronowy, skłonności do blizn przerostowych czy immunoterapię i choroby układu immunologicznego.

Czy bezpośrednio po zabiegu moje usta będą jędrne i pełne?

Przygotuj się na to, że poza pełniejszym wyglądem przez około tydzień po zabiegu twoje usta mogą być tkliwe i bolesne.

Czy moje usta będą wyglądać naturalnie?

Wiele osób, mimo iż marzy o powiększeniu ust, obawia się karykaturalnego wyglądu zbyt dużych ust. Wykwalifikowany ekspert sprawi, że staną się one piękne, odpowiednie do proporcji twarzy i zdecydowanie poprawią wygląd.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Przez kilka dni po zabiegu może wystąpić niewielkie zasinienie lub obrzęk. Specjaliści z Kliniki Dermedik w Krakowie zalecają regularne picie wody oraz ograniczenie wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu i palenia papierosów przez 7 dni po zabiegu. Niezbędna jest dbałość o higienę ust według zaleceń. Natomiast przez 3 dni po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym odradzamy korzystanie z basenu, jacuzzi czy sauny.

Jakie są wady stosowania wypełniacza do ust?

Częstymi skutkami ubocznymi są niewielkie siniaki lub grudki. Jednak zastosowanie kwasu hialuronowego o małych cząsteczkach sprawia, że guzki są niewyczuwalne. Przez kilka dni po zabiegu mogą występować siniaki czy obrzęki. Chłodne okłady przyspieszą wchłanianie siniaków. Grudki po powiększaniu ust kwasem hialuronowym najczęściej powstają, jeśli zabieg ten jest przeprowadzany przez niewykwalifikowaną osobę. W skrajnych przypadkach, jeśli wypełniacz zostanie przez pomyłkę wstrzyknięty do żyły lub tętnicy, może zablokować przepływ krwi lub przyczynić się do powstania martwicy.

Co zrobić w przypadku gdy efekty powiększania ust kwasem hialuronowym nie są zadowalające?

Jeśli efekty zastrzyków z kwasu hialuronowego w okolicę ust nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub zupełnie odbiegają od twoich oczekiwań, w krakowskiej klinice Dermedik wykonujemy hialuronidazę, czyli rozpuszczanie kwasu hialuronowego.

Reasumując, ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym to bezpieczne rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zapewnia imponujące rezultaty, które utrzymują się około 6-12 miesięcy. Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wątpliwości.

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.