Sculptra – zabieg odmładzający

Sculptra sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania obwisłych policzków oraz owalu twarzy. Dodatkowo ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo-wargowe, wklęsłości około wargowe, zmarszczki na brodzie oraz tzw. fałdy marionetki. Doskonale nadaje się do liftingu szyi oraz ujędrniania i napinania obwisłej skóry na całym ciele.

Podstawowe informacje o zabiegu

Czas zabiegu
30 minut
Zalecana ilość zabiegów
1
Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Znieczulenie?
tak
Cena
od 1800 zł do 2000 zł

Przeciwwskazania

ciąża, karmienie piersią
zakażenie lub zapalenie skóry w miejscu, gdzie ma być przeprowadzony zabieg
alergie

Efekty po zabiegu

Efekt odmłodzenia po zabiegu Sculptra nie jest natychmiastowy. Zmiany zachodzą stopniowo, w ciągu kilku tygodniu od wykonania zabiegu. Skóra powoli uzupełnia braki kolagenu w miejscach wkłucia i jest to proces naturalny, dlatego też nie może być widoczny natychmiastowo. W rezultacie pacjent otrzymuje sprężystą skórę, zmarszczki i bruzdy zostają znacznie spłycone, odzyskuje idealny owal twarzy i przywrócona zostaje młodzieńcza gęstość skóry. Kuracja składa się zwykle z 2 do 4 zabiegów powtarzanych co sześć tygodni, w zależności od stopnia zaawansowanie procesów starzenia.

Zabieg stosowany jest w medycynie już ponad 30 lat i uznawany jest za hit w dziedzinie kosmetologii dermatologicznej. Sculptra jest preparatem bardzo bezpiecznym, biodegradowalnym i dzięki swoim właściwościom potrafi odmłodzić pacjenta nawet o 10 lat. Kwas polimlekowy stał się prawdziwym eliksirem młodości, a dzięki temu że rozkłada się całkowicie w ludzkim organizmie, można go z powodzeniem stosować w różnych dziedzinach medycyny.

Historia metody jest całkiem długa.

W latach 90-tych zastosowanie Sculptry rozszerzyło się i obok wielu tradycyjnych zabiegów, zaczęto podawać preparat pacjentom cierpiącym na zanik tkanki tłuszczowej (lipo dystrofia), co było pierwszym krokiem w medycynę estetyczną. Do końca lat 90-tych, w 30 krajach świata wykonano ponad 150 tys. zabiegów z użyciem preparatu. Ma on zastosowanie profilaktyczne przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek, ale także odmładzające i liftingujące, niwelujące bardzo widoczne oznaki starzenia.

Sculptra sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania obwisłych policzków oraz owalu twarzy. Dodatkowo ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo-wargowe, wklęsłości około wargowe, zmarszczki na brodzie oraz tzw. fałdy marionetki. Doskonale nadaje się do liftingu szyi oraz ujędrniania i napinania obwisłej skóry na całym ciele.

Sculptra - na czym polega zabieg?

Sculptra jest mało inwazyjnym zabiegiem. Przed jego rozpoczęciem pacjent jest miejscowo znieczulany, aby nie czuć procesu wkłuwania w skórę. Kwas polimlekowy zostaje wstrzyknięty pod skórę przy pomocy kilkudziesięciu nakłuć cienką igłą. Zaaplikowana substancja jest tolerowana przez organizm ludzki, nie napina sztucznie skóry jak ma to miejsce w przypadku niektórych zabiegów liftingujących, lecz pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

Kolagen jest białkiem zwiększającym gęstość i sprężystość skóry. Skóra młodych osób ma go więcej, a z wiekiem go ubywa, dlatego skóra traci na jędrności i ogólnej kondycji. Dzięki zabiegowi Sculptra sam organizm naturalnie jest mobilizowany do produkcji kolagenu, bez potrzeby sztucznego jego wstrzykiwania. Zwiększ to bezpieczeństwo całego procesu.

Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest pojawienie się siniaków i lekkiego obrzęku w miejscach nakłuć, jednak jest to zupełnie normalne i nie należy się tym martwić. Objawy ustępują samoistnie w ciągu tygodnia. Zmiany te są spowodowane procesem aplikacji przy użyciu igły, nie przez preparat jaki został wstrzyknięty. W celu złagodzenia wspomnianych obrzęków zaleca się unikać słońca oraz stosowanie zimnych okładów. Warto także pamiętać, że przez dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu powinno się kilka razy dziennie masować poddane terapii miejsca, zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza wykonującego Sculptrę.

Sculptra - efekty przed i po zabiegu

sculptra
ZabiegCenaCena promocyjna
Pojedynczy zabieg1800 zł 

Sprawdź inne zabiegi! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.