Nici liftingujące : jakie są rodzaje i kiedy się je stosuje.

Zabiegi nićmi w klinikach medycyny estetycznej zyskują na popularności ze względu na działanie anty-aging. To doskonałe rozwiązanie stało się alternatywą dla inwazyjnych operacji plastycznych, odmładzania skalpelem, botoksu czy wypełniaczy. Poznaj dwa rodzaje nici wykorzystywane do niwelowania oznak starzenia w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej Dermedik.

nici PDO, nici rewitalizujące

Sois treści

Nici liftingujące w medycynie estetycznej

Choć kojarzymy je z zabiegów medycyny estetycznej, to nici liftingujące stosowane są od lat w różnych zabiegach chirurgicznych wymagających precyzji. Pochodzący z Korei Południowej naukowcy w 2008 roku wykorzystali je w celach odmładzających i opatentowali nici polidioksanowych, znane jako nici PDO. Wcześniej w zabiegach odmładzających stosowano nici złota. Jednak po czasie efekt zanikał, a nici czasami były dostrzegalne gołym okiem przez skórę, co oznaczało konieczność ich usunięcia. W przeciwieństwie do nich stosowane dziś nici liftingujące ulegają rozpuszczeniu w ciągu 8-24 miesięcy.

Nici liftingujące — co to takiego?

Nici liftingujące to popularny zabieg medycyny estetycznej na całym świecie. Są świetną, ponieważ tańszą i bardziej bezpieczną, alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Powstają z tego samego materiału co służące do zaszywania tkanek i wykorzystywane w chirurgii. Aplikuje się je w głębsze partie skóry, aby zapewniały efekt liftingu i odmłodzenia. Dodatkowo pobudzają intensywne procesy rewitalizacji tkanek skóry. Stopniowo się rozpuszczają, dzięki czemu pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu jest ona sprężysta, napięta i nawilżona. Poprawia się owal twarzy, zmarszczki i rozszerzone pory stają się mniej widoczne, natomiast cera pozostaje sprężysta, gładka i pełna blasku. Efekty zabiegów nićmi liftingującymi utrzymują się do 24 miesięcy, a zmiany widoczne są natychmiast. Mało inwazyjna procedura jest zdecydowanie tańsza niż operacja plastyczna i wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji. Nici liftingujące unoszą i napinają skórę twarzy, szczególnie w okolicach policzków, brwi, czoła czy linii żuchwy, czasami są stosowane także na szyję czy dekolt oraz inne partie ciała.

Jak wygląda zabieg założenia nici liftingujących?

Eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej Dermedik w Krakowie najczęściej rekomendują zabiegi nićmi u pacjentów w wieku 35-65 lat. Kuracja z zastosowaniem nici liftingujących jest nieinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna. Wykonuje ją lekarz. Istnieją różne rodzaje nici liftingujących, które dobierane są indywidualnie zależnie od potrzeb i kondycji skóry danej osoby.

Cała procedura trwa od 30 do 60 minut. Po znieczuleniu miejscowym wybranej partii skóry lekarz wprowadza nici owinięte wokół igieł pod skórę. Wykorzystując kilka nici, tworzy rusztowanie podtrzymujące skórę. W efekcie po wykonaniu zabiegu implantacji nici liftingujących skóra na policzkach, brodzie czy w okolicach powiek nie opada.

 

Rodzaje nici liftingujących

1. Nici liftingujące PDO — powstają z polidioksanonu i wyróżnia się wśród nich nici o różnej budowie i funkcjach:

• nici Mono — pojedyncze włókno znajdujące zastosowanie w usuwaniu niewielkich zmarszczek mimicznych,

• nici First Loft w postaci splotu kilku włókien zapewniają mocniejszy efekt i znajdują zastosowanie w redukcji głębszych zmarszczek,

• nici sparingi (spiralne) w postaci gęsto skręconych cieniutkich włókien idealnie sprawdzają się do wypełniania fałd nosowo-wargowych.

2. Nici liftingujące BARB to nici z haczykami, które nazywane są wielowymiarowymi. Warto podkreślić, że gęsto nasycone w nich haczyki otwierają się dopiero po umieszczeniu pod skórą. W ten sposób tworzą bardzo wytrzymałe rusztowanie dla opadających tkanek. Innowacyjne nici Barb 4D to szybki, bezbolesny i bezpieczny zabieg, który natychmiast unosi skórę, a efekt kuracji utrzymuje się do 1,5 roku.

3. Nici liftingujące Aptos tworzone są z pochodnych kwasu mlekowego. Na ich powierzchni znajdują się mikroskopijne haczyki. Dzięki temu stworzą krawędzie ukośne, by nici mogły się przesuwać w jednym kierunku. Ten rodzaj nici liftingujących implantowany jest w głębsze partie skóry oraz do tkanki podskórnej. Dzięki temu świetnie sprawdza się do liftingu skóry policzków, żuchwy, piersi, brzucha, ud czy ramion.

Nici rewitalizujące w medycynie estetycznej

1. Nici rewitalizujące SCREW swoim wyglądem przypominają sprężynki i są najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów z grubszą skórą. Odpowiednio wykonana implantacja nićmi Screw sprawia, że się naciągają i sprawiają, że skóra staje się sprężysta. Ekspresowo modelują twarz, okolice brwi oraz bruzdy wokół nosa i ust.

2. Nici rewitalizujące Silhouette Soft powstały z połączenia kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego. To nowoczesne rozwiązanie, które poprawia wygląd policzków oraz nadaje objętości skórze. Małe, wchłanialne stożki głęboko zakotwiczają się w tkankach. Efekt zabiegu z użyciem nici Silhouette Soft, jakim jest uniesienie zwiotczałej skóry, widoczny jest od razu po jego wykonaniu.

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem nici?

Zabiegi nićmi liftingującymi, napinającymi i rewitalizującymi nie wymagają od pacjenta większego przygotowania. Na wstępnej konsultacji lekarz sprawdza stan skóry oraz przeprowadza wywiad, by wyeliminować przeciwwskazania.

Lifting nićmi — efekty

Pierwsze efekty zabiegów liftingujących z użyciem nici, takie jaj poprawa owalu twarzy i spłycenie widoczności zmarszczek można dostrzec niemal natychmiastowo. W ciągu kilku tygodni w miejscach implantacji nici powstają nowe naczynia krwionośne, które aktywizują produkcję włókien kolagenowych. Skóra staje się gęstsza, dotleniona, odżywiona i lepiej ukrwiona.

Czy zabiegi nićmi są bezpieczne?

Pierwsze nici liftingujące powstały ponad 20 lat temu w Korei Południowej. Od tamtej pory powstały różne, nowoczesne rodzaje nici liftingujących. Dziś lifting nićmi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w Klinikach Medycyny Estetycznej.

Co można poprawić nićmi liftingującymi?

Nici liftingujące niwelują wiele oznak starzenia się skóry takich jak opadające brwi i policzki, podwójny podbródek, zmieniający się pod wpływem wieku owal twarzy. Świetnie sprawdzają się do niwelowania różnego rodzaju zmarszczek, w tym kurzych łapek, zmarszczek marionetki. Korygują fałd nosowo-wargowy oraz wiotką skórę policzków, ciała i szyi.

W jakim wieku najlepiej skorzystać z zabiegu nićmi liftingującymi?

Zabiegi liftingu skóry polecamy u osób w wieku 35-65 lat. To popularna, bezpieczna i mało inwazyjna metoda odmładzania, w której rodzaj nici dobieramy indywidualnie do problemu, oczekiwanych rezultatów i rodzaju skóry.

Czy podczas jednego zabiegu można zastosować różne rodzaje nici?

Oczywiście!

Jakie są zalecenia po zabiegu wszczepienia nici rewitalizujących i liftingujących?

Kilka dni po wykonaniu implantacji nici w głąb skóry mogą występować tkliwość, drobne zasinienia, obrzęki lub opuchlizna, które powinny ustąpić maksymalnie po tygodniu. Przez trzy pierwsze dni zalecamy unikać wysiłku fizycznego, promieni słonecznych czy kąpieli w saunie. Przez tydzień po zabiegu dobrym rozwiązaniem jest spanie na wznak i ograniczenie mimiki twarzy. Natomiast niezależnie od pory roku po wszczepieniu nici należy bezwzględnie stosować krem z wysokim filtrem SPF.

Ile kosztuje lifting twarzy nićmi?

Koszt zabiegu nićmi zależy od partii twarzy lub ciała poddawanej zabiegowi oraz rodzaju i ilości zastosowanej nici. Na przykład w krakowskiej klinice Dermedik ceny zabiegów odmładzania skóry z wykorzystaniem nici wynoszą od 800 zł wzwyż.

Czy nici liftingujące, napinające i rewitalizujące pozostają w skórze na zawsze?

Nie! Dziś mamy do wyboru nowoczesne nici do użytku w medycynie estetycznej, które rozpuszczają się w ludzkiej skórze w ciągu kilku miesięcy po ich aplikacji.

Czy zabiegi z wykorzystaniem nici zmieniają rysy twarzy?

Zadaniem nici liftingujących jest poprawa owalu twarzy i napięcia skóry. Po implantacji tworzą rusztowanie, które podtrzymuje opadającą wraz z wiekiem skórę. Jednak efekty są naturalne i nie zmieniają rysów twarzy.

Czy zabiegi nićmi są bolesne?

Nie, ponieważ przed zabiegiem na partię skóry poddawaną liftingowi aplikujemy krem znieczulający.

Czy po wszczepieniu nici w skórę są one widoczne lub pojawiają się siniaki?

Po dobrze wykonanym zabiegu nićmi nie są one widoczne gołym okiem. Choć mogą się pojawić zaczerwienienia czy siniaki, to powinny zniknąć po koło 14 dniach.

Jak długo utrzymują się rezultaty liftingu nićmi?

Zależnie od wybranych nici rezultaty zabiegów liftingu skóry nićmi utrzymują się przez około 2 lata. W tym czasie całkowicie się wchłoną, a następnie procedurę można powtórzyć.

 

Zabiegi odmładzające nićmi w klinice medycyny estetycznej DERMEDIK Bez skalpela, wypełniaczy i inwazyjnych rozwiązań

Zapraszamy ponownie

Aby oglądać naszą stronę należy potwierdzić wymagania dotyczące dostępu do strony.

Ta strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych. Aby potwierdzić, że spełniasz te wymagania, kliknij przycisk “Potwierdzam”.

Przechodząc dalej, oświadczasz, że:

Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia lub prowadzisz działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
Jesteś świadomy/a, że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów.
Udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.